Investiční akci vedení města rozdělilo na dvě etapy. První etapa zahrnovala stavební úpravy přízemí, prvního a druhého patra. Také řemeslníci kompletně vyčistili podkroví budovy. Celkové realizační náklady na obě etapy přestavby by měly být ve výši zhruba 23 milionů korun bez DPH.

V rámci každé etapy vzniknou v mateřské škole dvě nové třídy. Ty první dvě obsadily děti v září, ty zbývající dvě město Králův Dvůr zpřístupní dětem v příštím roce. „Jsem rád, že se vše stihlo v termínu. Potěšující zprávou pro některé rodiče může být i skutečnost, že se na poslední chvíli podařilo v rámci první etapy navýšit kapacitu tříd o dalších pět míst,“ poznamenal starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Ve školce tak našly umístění i děti, které skončily při zápisech takzvaně pod čarou. „Navíc je potěšující, že z převážné části jsou již hotové práce také na II. etapě rekonstrukce budovy, při které budou dokončeny další dvě třídy pro předškoláky,“ dodal starosta.

Vedení města již zadalo studii přístavby pro nové dvě třídy, aby bylo vše okamžitě připravené pro případ nárůstu demografické křivky a nárůstu počtu předškolních dětí ve městě. Stravování dětí v této mateřské škole město řeší dovozem z kuchyně základní školy.