Konala se zde akce Domečku Hořovice s názvem Pohádkový les. Do něj chlapci i děvčata vstupovali pohádkovou bránou, za kterou na ně čekali čerti, víly i čarodějnice. Na trase dlouhé přibližně jeden kilometr děti plnily různé úkoly.

Vzpomínky rodičů
Sem tam sprchlo, ale to nikomu nevadilo. „Vůbec jsme se nerozmýšleli, jestli do Dražovky půjdeme. Máme ale plný batoh náhradních věcí," prozradila maminka tříletých dvojčat Emičky a Pepíčka. Na první pohled bylo jasné, že oči mají rozzářené nejen děti, ale i jejich maminka. „Vybavují se mi zde vzpomínky z dětství, na trasu plnou pohádkových bytostí jsem se vydávala už jako malá holka, a to každý rok," prozradila Miroslava Šenková. „Tenkrát se mi rozpila razítka, proto jsem dnes dětem vzala fólie. Dnes už ale na stanovištích dostávají samolepky," dodala spokojená maminka Miroslava.

To, že má Pohádkový les dlouholetou tradici, potvrdila i ředitelka Domečku Hořovice. „Akci jsme obnovili po revoluci," sdělila ředitelka Vladimíra Šlosarová.

Další akcí Domečku je Den dětí, který se uskuteční 1. června v Komárově. Zástupci Domečku Hořovice zpestří program i u další komárovské akce, při které bude v sobotu 15. června otevřená nová naučná stezka.

Hřiště pro sviště
O tom, že se na Hořovicku k hlavním pořadatelům často přidávají i další organizace, svědčí i to, že se na trase Pohádkového lesa představilo občanské sdružení Hořovické maminky, a to s projektem Hřiště pro hořovické sviště.