Hořovice/ Nemocnice v Hořovicích opět na Berounsko vrátila dětskou pohotovost. „Příjmová ambulance dětského lůžkového oddělení Nemocnice Hořovice, kterou lidé najdou ve vstupní části dětského oddělení, je nyní k dispozici nemocným dětem 24 hodin denně,“ potvrdila informace tisková mluvčí hořovické nemocnice Vlasta Dolejšová.

„Díky otevření nového samostatného oddělení neonatologie, jehož lékaři zajišťují péči o novorozence, se pediatrům na dětském oddělení částečně uvolnila kapacita. A tak zde může být ošetřeno každé dítě s akutním stavem dvacet čtyři hodin denně,“ vysvětli­la Vlasta Dolejšová. „Nejde o klasickou pohotovost, kde lékař na pacienta v ordinaci čeká. Může se proto stát, že lékař sloužící na dětském oddělení bude po nezbytnou dobu u hospitalizovaného pacienta. Ale k vyšetření dítěte dojde určitě rychleji, než kdyby s ním rodiče museli jet do nemocnice v Praze nebo
v sousedních okresech,“ upřesňuje chod dětské pohotovosti tisková mluvčí.

Absenci dětské pohotovosti na okrese museli rodiče s nemocnými potomky řešit několik let tak, že se obraceli na nemocnice v Kladně, Příbrami nebo v Praze. Její návrat proto velmi vítají. „Vždyť to bylo pro ostudu, že jsme se museli s nemocnými dětmi trmácet do nemocnic v okolních okresech. Kdo má děti, tak ví, že mrně dostane horečku – a naráz mu může vyletět ke čtyřicítce. Stalo se mi to s mou mladší dcerou, když jí bylo deset měsíců. Berounská ani hořovická nemocnice nám holku nepřijala, tak jsme se s ní vypravili do Prahy do Motola. Tam jsme museli doslova uprosit pediatra, aby nám dceru vůbec vyšetřil, protože nemáme trvalé bydliště v Praze,“ vyprávěla nám své zkušenosti matka dvou malých dcer z Berouna.