Králodvorská koruna je regionální pěvecká soutěž určená žákům základních škol a základních uměleckých škol. „Do první kategorie se mohou přihlásit děti, které nenavštěvují umělecké školy. Poté jejich školy navštívím a společně vybereme pro soutěžící písničky a připravíme hudební doprovod,“ vysvětluje ředitelka králodvorské umělecké školy Marta Tauberová.

Sundané makovice odpočívají v prostorách městské policie.
Střešní makovice skrývající poselství zmizely z věže po devatenácti letech

Druhá kategorie je věnována dětem ze základních uměleckých škol, a to nejen z Králova Dvora, ale také z Hořovic a Berouna, které na pořadatelství Králodvorské koruny spolupracují. „Porotci z řad učitelů ze všech tří škol budou hodnotit všechny účastníky z obou kategorií,“ připomíná Tauberová.


Všichni malí zpěváci a zpěvačky zazpívají jednu skladbu z klasického žánru a jednu z populárního. Soutěž tak pomáhá přiblížit lidový repertoár i nejmladší generaci. „Oproti soudobým písničkám znají děti lidové písně už poměrně málo,“ podotýká ředitelka.

Začíná se už v příštím týdnu

Dvaadvacátý ročník dětské pěvecké soutěže se uskuteční v koncertním sále školy. První kategorie se tam představí 15. a 16. února a druhá kategorie 22. a 23. února. „Vystoupení začínají od osmi hodin ráno a potrvají asi do půl jedné odpoledne. Děti budou mít k dispozici zázemí, kde se mohou připravit, rozezpívat a třeba také občerstvit,“ říká Tauberová s tím, že kromě rodičů je zvána i široká veřejnost.