U jeho zrodu bylo dvanáct maminek, které cítily potřebu se společně podílet na volnočasových aktivitách s dětmi.

Zpočátku Klub Matýsek zaštítila organizace Českého červeného kříže v Broumech. Pod touto hlavičkou byly organizovány první akce jako – jarní dílničky, cvičení s Jarmilou Nebesářovou, dopravní soutěž a exhibiční fotbalové utkání muzikálových hvězd divadla Broadway a Hybernia proti TJ Broumy.

Statut občanského sdružení ale klub získal až o rok později. Během prázdnin v roce 2008 maminky sepsaly stanovy a podaly žádost o registraci občanského sdružení. Jejich žádosti bylo vyhověno a občanské sdružení bylo zaregistrováno 15. srpna 2008. V současné době má sdružení jedenáct členek.

Cílem Klubu Matýsek je zapojení rodičů a dětí do řady volnočasových aktivit a to nejen z Broum, ale i přilehlých obcí. Nabídnout rodičům na mateřské dovolené řadu zajímavých aktivit, které děti nejen zabaví, ale i dále rozvíjí a stimulují jejich vývoj. Občanské sdružení také spolupracuje s obcí a pořádá různé akce pro veřejnost. Letos zorganizovalo akci Indiánskou stezkou a podílelo se na dětském dnu Ukaž, co umíš.