V pondělí, pět minut před třináctou hodinou, přijali ochránci zákona na lince tísňového volání ze strany náhodného svědka oznámení o nálezu těla muže v rybníce Štěpán u Mýta.

„Pohřešovaný důchodce se večer doma nepohodl s manželkou a se slovy, že už toho má dost, jí na stůl položil klíče od domu a odešel pryč," uvedl berounský kriminalista Radek Lancinger.

Senior, který se narodil v roce 1927 chodící o dvou francouzských holích odešel z bydliště okolo dvaadvacáté hodiny. Manželka doufala, že se její muž v průběhu noci vrátí domů. Ale nepřišel ani v neděli ráno. Zavolala tedy dceři, a ta ráno oznámila na Obvodní oddělení policie v Hořovicích, že ho rodina pohřešuje.

Policisté okamžitě zahájili v okolí Cerhovic pátrací akci. V ní se policii ozvalo několik svědků, kteří si všimli muže, jenž šel po silnici ve směru od Cerhovic na Mýto. V neděli časně ráno pak muže lidé viděli zhruba dva kilometry před Mýtem.

„Svědci uvedli, že se pohyboval po nesprávné straně vozovky," upozornila k události mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. V minulosti se prý zmínil, že už ho nebaví žít a často vzpomínal na svého otce, který byl uvězněn v koncentračním táboře, a zemřel při takzvaném pochodu smrti," vysvětlila policejní mluvčí.