V Košťálkově ulici pro ně společnost Lidl postavili v rekordně krátkém čase nové dětské hřiště plné prolézaček, houpaček, nechybí ani pískoviště a lavičky pro maminky.

Patronem celého hřiště, které vyšlo na 1,5 milionu korun, je Rákosníček. „Hledali jsme vhodnou pohádkovou postavičku, kterou by znali děti i dospělí. Nakonec jsme se domluvili s autorem Rákosníčka panem Smetanou, že dětská hřiště, která Lidl postaví, budou právě s touto pohádkovou bytostí," uvedla pro Berounský deník mluvčí společnosti Lidl Natálie Sedláčková.

Nedělní otevření hřiště bylo skutečně slavnostní a děti si den opravdu užily. Hřiště v 10 hodin oficiálně otevřeli zástupci Lidlu a města Beroun, kdy místostarosta František Ečer převzal klíč od hřiště. Po slavnostním přestřižení pásky, kterého se ujaly místní děti, nastala ta pravá zábava.

Pro děti bylo připraveno mnoho soutěží o milé ceny, o dobrou náladu se postarala Majda Reifová známá z Kouzelné školky, která si pro děti připravila zábavné pásmo písniček.

Kdo byl unavený z soutěží, testování nových prolézaček a tancování s Majdou, ten si určitě odpočinul při sledování Rákosníčkových pohádek.

Nechybělo ani občerstvení, a tak spokojení byli určitě malí i velcí.

Berounské Rákosníčkovo hřiště je první, které společnost Lidl v Čechách otevřela. Ale rozhodně nebude jediné. Letos v létě postaví v deseti českých a moravských městech celkem deset dětských hřišť.
„Chceme dlouhodobě pomáhat ve městech, kde působíme. Po pečlivém zvážení jsme se rozhodli pro realizaci projektu, který podpoří aktivní trávení volného času malých školáků a předškoláků s jejich rodiči. V pilotní fázi projektu letos postavíme celkem 10 Rákosníčkových hřišť v hodnotě 15 milionů korun," říká o projektu Michal Farník, jednatel společnosti Lidl.

Místostarosta František Ečer byl rád, že Beroun získal pro své malé občánky tak hodnotný dar. A proč bylo vybráno právě toto město: „Zájemců o Rákosníčkovo hřiště bylo samozřejmě mnohem víc. Beroun ale předložil projekt, který se nám líbil," dodala Natálie Sedláčková.