Nejprve od 15 hodin pohádku Kouzlo na draka, od 19 hodin pak pokračování úspěšné nádražácké komedie Bedřich Hrozný – Nový život.

„Beroun se stal pravidelnou zastávkou našich výjezdních představení, místní už nás dobře znají. V lednu 2011 jsme tu hráli Bílou paní, v prosinci téhož roku Bedřicha Hrozného a loni v březnu Kouzlo na draka. Někteří členové našeho divadla mají na Beroun rodinné, případně školní vazby, což se příznivě projevuje i mezi diváky. Ale kromě příbuzných a spolužáků přicházejí i „normální" diváci, dá se říci, že v množství větším než malém," těší herce Aleše Nováka.

Bedřich Hrozný měl v Berouně úspěch, snad bude mít i jeho pokračování Nový život. „První díl končí nepodařenou sebevraždou hlavního hrdiny. Vzhledem k tomu, že se jedná o komedii, nějaká náprava směrem k veselejšímu pojetí se tak trochu sama nabízela. Kromě toho, příběh Bedřicha Hrozného je sestaven z nádražáckých historek, které posbírala autorka scénáře Lída Boudová, pracuje totiž jako průvodčí na železnici," vysvětluje Aleš Novák.

KAREL SOUČEK