V sobotu odpoledne si návštěvníci Starého zámku mohli nechat změřit hladinu cukru v krvi nebo krevní tlak. Nutriční terapeutky hořovické nemocnice a RN Beroun pomocí speciální váhy měřily poměr svalů, tuků a vody v těle. Následně radily, jak se zdravěji stravovat a nabízely ochutnávku zdravých pochoutek. Na dalším stanovišti si příchozí mohli vyzkoušet poskytování první pomoci nebo si mohli vyzkoušet, jak správně provádět hygienou rukou.

Toto stanoviště se těšilo velké pozornosti, zvlášť ze strany dětských návštěvníků. Za odměnu si pak návštěvníci odnášeli nejen cenné informace o svém zdravotním stavu, ale také ovoce a drobné dárkové předměty. V případě, kdy výsledky orientačních vyšetření krevního tlaku a cukru v krvi vyšly mimo hranice normy, obdrželi příchozí kontakty do specializovaných ambulancí hořovické nemocnice a RN Beroun pro možné objednání.


Akce se zúčastnili též bezpečnostní složky, hasiči a pojišťovny. Dny zdraví moderoval Aleš Růžička za asistence Kateřiny Vickové, marketingové specialistky hořovické nemocnice, která představila spektrum služeb jejích jednotlivých oddělení. Ta také zdůraznila nutnost prevence, jelikož včasný záchyt jakéhokoli onemocnění je zásadní pro jeho následnou péči. „Smyslem zábavního odpoledne bylo nejen bavit účastníky, ale především informovat o prevenci a případně i pomoci odhalit některá závažnější onemocnění,“ řekla Kateřina Vicková. Starosta Hořovic ve svém vystoupení poděkoval hořovické nemocnici za součinnost a slíbil, že obdobná akce se bude opakovat i v příštím roce.