Hlavní oslava Velikonoc v Berouně vypukne ve středu 5. dubna. Hlavní část oslav bude probíhat na náměstí Joachima Barranda. 

Husovo náměstí a Beroun z výšky
Beroun z výšky. Podívejte se, jak vypadá Husovo náměstí z ptačí perspektivy

Program v 9:00 zahájí představitelé města Beroun, kteří zároveň společně s Janem Viktorou vylosují vítěze a nového majitele tajemné figurky z velikonočního betléma.

Soutěžit o tajemnou figurku
Pokud tajemnou figurku najdete, vyplňte soutěžní kupón a ten odevzdejte do schránky připevněné na ohrádce. Kupón získáte v berounském infocentru a najdete ho také v dubnovém Radničním listu.

Následovat bude bohatý program, o který se jako tradičně postarají především děti z berounských mateřských škol. Nebudou chybět stánky s velikonočním zbožím a občerstvení.

Od 9:00 do 12:00 se budou prezentovat také poskytovatelé sociálních a návazných služeb. U jejich stánků se lidé mohou dozvědět více o službách, které poskytují.

Program pro děti v muzeu

V průběhu velikonočních oslav mohou zájemci navštívit také blízké Muzeum berounské keramiky, kde na děti bude čekat speciální velikonoční hra a v zahradě budou otevřené dílny.

Celý středeční program vyvrcholí v 17:00, kdy návštěvníkům k dobré pohodě zahraje kapela Musica Vagantium.

Likvidace nemocného chovu kachen na farmě v Lánech.
Ptačí chřipka na Berounsku. Chovateli v obci Libomyšl uhynuly slepice

„Myšlenka vytvořit na náměstí zajímavou velikonoční dekoraci vznikla v prvním covidovém roce, kdy jsme v době přísných hygienických opatření chtěli Berouňanům zpestřit svátky jara. A protože se nápad líbil, vznikla milá tradice, která navazuje na oblíbený vánoční betlém,“ připomněla Petra Lišková z oddělení komunikace města.