Přesvědčit jsme se o tom mohli osobně při prohlídce Rehabilitační nemocnice Beroun, během které nám vše ukázal odborný zástupce společnosti Jesenia  Jan Calta.

Nemocnice poskytuje komplexní rehabilitaci zejména pacientům s onemocněním svalů, kloubů a páteře, po úrazech hybné soustavy, po ortopedických operacích a operacích páteře, s neurologickými poruchami a podobně.

Pacienti, kteří vyhledávají berounskou nemocnici, přijíždějí z nejrůznějších koutů České republiky.

„Klademe především důraz na zahájení včasné rehabilitace po operacích," zdůraznil při prohlídce nového Rehabilitačního centra Jan Calta. S včasnou rehabilitací, která podle jeho slov začíná v některých případech hned po operaci, má nemocnice skvělé výsledky.

Velkou chloubou Rehabilitačního centra nemocnice jsou dva bazény, které využívají pacienti v rámci vodoléčby. Pro pacienty jsou kromě jiného k dispozici i tělocvičny, z nichž v jedné z nich najdete nejmodernější a nejúčinnější přístroje, ale také venkovní park přizpůsobený opět pro rehabilitační účely. Najdete zde například venkovní posilovací stroje, ale také část autobusu, „Pacienti si zde mohou vyzkoušet nástup do autobusu," uvedl Jan Calta. Pacienti si tak mohou nazkoušet tuto činnost a v praktickém životě už pro ně nástup do autobusu nebude tak stresující.

Ale i další pracoviště Rehabilitačního centra poskytuje svým pacientům velký komfort. A kdo musí být v nemocnici hospitalizován, pro toho jsou připraveny pokoje. Navíc Rehabilitační nemocnice Beroun nyní rozšiřuje kapacitu, protože v nové přístavbě se nyní otevřou i další jednolůžkové pokoje.

O všem se můžete přesvědčit na vlastní oči, a to již tento víkend. V sobotu se totiž koná slavnostní otevření Rehabilitačního centra Nemocnice Beroun. A vy se můžete těšit na vystoupení Karla Gotta, Jany Kirschner ,zahraje zde i Rytmus, Těžkej Pokondr, Marta a Thena Elefteriadu, Tereza Kerndlová a další čeští zpěváci a zpěvačky. Moderátorské role se ujme Libor Bouček.

Slavnostní otevření se koná v sobotu 13. června od 14 do 22 hodin. Akce bude zakončena ohňostrojem.