Své umění předvede čtveřice Bára Vaculíková, Antonia Nyass, Lucie Goldin a Léňa v berounské Jiné kávě v pátek  od 20 hodin. Vstupné činí 150 korun.

Celá čtveřice má k Berounsku blízký vztah. „Máme společnou kamarádku, která se stará o hrad Točník a často se tam vracíme, ať už koncertně nebo soukromě. Berounsko je pro mě osobně oblíbený směr ven z města. Svatý Jan jsem už viděla ve všech ročních obdobích. A potom křivoklátské lesy! Tam mám taky jedno místečko, kam utíkám před civilizací. To ale raději neprozradím," vyznala se Bára Vaculíková.

Mladé ženy tento kvartet poskládaly ze dvou pracovně přátelských dvojic. Bára s Léňou spolupracují již třináct let na různých projektech a teprve Yellow Sisters jsou a cappella. Měly i jedenáctičlenný soul-jazzový ansámbl. Toni s Hawou se vokálnímu žánru věnovaly již dříve. S kapelou Éterity začínaly dokonce ve třinácti zpěvačkách, ale zbyly jen dvě.

Zatím poslední album nese název Zvěřinec, na němž Žluté sestry dokázaly, že i písně pro děti se dají dělat vkusně. Čtveřice mladých žen se po dvou „dospělých" deskách tentokrát inspirovala především v říši zvířátek, ale také trochu ve světě dětí a jejich rodičů či prarodičů.

Výsledkem jsou pestrobarevné písničky, říkánky a ukolébavky, které jsou vystavěny na jednoduchých melodiích, lehce zapamatovatelných refrénech a vtipných textech.

Bára Vaculíková nemůže dopředu říci, s jakým repertoárem do Berouna přijedou. „V poslední době rády výběr skladeb i jejich pořadí necháváme na poslední chvíli a přizpůsobujeme je tomu, jak se kdo z nás momentálně cítí a jaké písničky se do prostoru svojí náladou hodí. Zatím jsme se pokaždé shodly," uzavřela zpěvačka.

KAREL SOUČEK