Jak řeklo vedení města, oba návrhy již schválila rada města včetně spolkových stanov. „Pokud chce Beroun založit novou oblastní destinační agenturu zaměřenou na rozvoj území, nemůže být současně zapojen do dvou uskupení,“ řekla Jitka Soukupová, mluvčí berounské radnice.

Vstup do spolku Berounsko coby zakládající členové zatím schválili zastupitelé z Králova Dvora, Svatého Jana pod Skalou, Srbska, Zdic a Tetína. Uvažují o něm ještě v Karlštejně.

„Od spolku čekáme, že bude propagovat celé Berounsko jako cíl pro turisty. Hlavně udržitelný turistický cíl,“ vysvětila starostka Soňa Chalupová. Ta řekla, že se bude snažit o to, aby hlavní způsob cestování do Českého krasu a Křivoklátska byl vlak, případně kolo. „Nejen auto. Už moc prostoru pro auta tu nemáme,“ vysvětlila.

Jak dále řekla mluvčí Jitka Soukupová, v případě schválení založení spolku zastupiteli, práce nekončí. „Budeme se snažit pro spolek získat certifikaci, abychom mohli čerpat dotace, aby se s námi počítalo jako s partnerem,“ vysvětlila.

Pokud berounští zastupitelé návrh odhlasují, stane se Beroun jedním ze zakládajících členů spolku. Nově vzniklý spolek by měl sídlit na Husově náměstí v Berouně.