„S kamarády jsme si udělali výlet kolem Berounky a stavěli jsme se v restauraci U Rozvědčíka. Kola jsme opřeli o strom. Když jsme se k nim vrátili, moje chybělo. Myslel jsem, že mě raní mrtvice. Stálo mě přes třicet tisíc korun a já musel na vlak," postěžoval si Karel Šilhavý z Berouna.

V České republice zmizí každoročně stovky až tisíce jízdních kol, a nejčastěji z veřejných míst. Mizí ze stojanů na veřejných prostranstvích a před restauracemi. Kola se kradou v každou denní dobu. Zámek ani dobře viditelná místa, kde se neustále pohybují lidé, nejsou zárukou toho, že je kolo v bezpečí.   Jeho zmizení je pro šikovného zloděje otázkou několika vteřin.

Turistice na kolech holdují o letních prázdninách hlavně rodiny s dětmi, které své dopravní prostředky odkládají ve sklepech. Bohužel ani zde nejsou kola před zloději v bezpečí. 

Největším rizikem je nechat kolo jen tak volně opřené o zeď, lavičku, sloup veřejného osvětlení či jiný objekt bez využití bezpečnostního zámku nebo jiného zabezpečovacího prvku. Takové kolo je velkým lákadlem pro zloděje, protože jej stačí pouze vzít a odvézt.

Nezabezpečené kolo si odvezl také neznámý zloděj  ze stojanu v areálu prodejny.

„Ke krádeži kola došlo mezi desátou a jednou hodinou. Neznámý zloděj si odvezl kolo značky Trek 6300 s výrobním číslem WTU173G0552Z i s příslušenstvím. Celková způsobená škoda, která majiteli kola vznikla, činí 21 500 korun," uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

.