Silná vichřice zavinila v pátek 22. května přerušení provozu na trati mezi Prahou a Berounem. Před 18 hodinou se podařilo zprůjezdnit jednu kolej na dosud uzavřené trati Praha - Beroun. Vlaky se tak postupně začínají rozjíždět. Škoda na lokomotivě, která narazila do stromu a začala hořet, je odhadnuta na 800 tisíc korun.

Vývoj situace na dráze:

Praha - Beroun

V Černošicích spadl strom na trať. Do stromu následně narazil ve 14:10 rychlík, který jel z Prahy přes Písek do Českých Budějovic.
Lokomotiva začala po nárazu hořet. Nikomu se nic nestalo, zaměstanci ČD evakuovali cestující do stanice Černošice-Mokropsy. Ve vlaku bylo 148 cestujících.

Nově je uzavřen už jen železniční provoz mezi stanicemi Radotín - Řevnice.

Omezeny jsou osobní vlaky Praha - Beroun a rychlíky Praha - Plzeň.

Mezi pražským Radotínem a Řevnicemi jsou nasazeny náhradní autobusy, ale zatím je jich pouze 8 a nestačí odvážet všechny cestující. ČD se snaží intenzivně sehnat
další náhradní autobusy, aby zvládli odvést nápor cestujících.

Všem, kteří potřebují do Berouna či Plzně doporučujeme použít z Prahy standardní linkové autobusy, které odjíždí převážně od stanice metra Zličín.

Osobní vlaky Praha - Beroun jezdí jen v úseku Beroun - Řevnice, rychlíky z Prahy do Plzně jezdí jen v úseku Řevnice - Plzeň.

České dráhy počítají s tím, že tato opatření budou platit ještě minimálně 3 hodiny.

Okolí Bakova nad Jizerou

na tratích Praha - Turnov a Mladá Boleslav - Česká Lípa je přerušena doprava mezi hlavním nádražím v Mladé Boleslavi a nádražím Debř a z Bakova nad Jizerou do Bělé pod Bězdězem. V daných místech je organizovaná náhradní autobusová doprava.

Stará Paka - Jaroměř,

v úseku Mostek - Bílá Třemošná došlo k nárazu osobního vlaku 5471 z Jilemnice do Jaroměře do spadlých stromů a k vykolejení soupravy, ve vlaku jelo 16 cestujících, nikdo nebyl zraněn, na místě je přerušena doprava a předpokládá se zavedení náhradní autobusové dopravy;

Nymburk - Jičín,

úsek Rožďalovice - Kopildno, osobní vlak narazil v cca 15.19 hod. do spadlého stromu, nejsou hlášeny žádné zraněné osoby, provoz byl přerušen do 16:18 hod a doprava je už postupně obnovována.

Chlumec nad Cidlinou - Trutnov

v úseku Ostroměř - Lázně Bělohrad, doprava přerušena od 15.34 hod. - spadlé stromy, náhradní autobusová doprava ještě není v současné chvíli zavedena.

Český Těšín - Čadca (Slovensko)

v úseku Bystřice (Bystrzyca) - Mosty u Jablunkova, rozsáhlá závada trakčního vedení od cca 14:10 hod., zajištěna náhradní autobusová doprava v regionální i dálkové dopravě, za místem s náhradní dopravou je třeba počítat se zdržením cca 30 minut, předpokládá se částečné obnovení provozu nejdříve po 17 hod.

Plzeň - Cheb

narazil kolem 16 hod. vlak do větví spadlého stromu v úseku Chodová Planá - Planá u Mariánských hod.