I přes špatné prognózy z jara a začátku léta, kdy pandemická čísla nechtěla klesat, což prakticky znemožňovalo organizaci jakýchkoliv hromadných akcí, se vedoucí z liteňského klubu Zálesák naděje na uspořádání jubilejního ročníku nechtěli vzdát. O to víc jsou rádi, že se tábor povedl. „Letošní tábor proběhl ke spokojenosti všech. Snažili jsme se nic nepodcenit a všechna potřebná opatření jsme měli zajištěna. Možná i proto, že jsme byli pravidelně v kontaktu s hygienou, kontrola žádná nedorazila,“ uvedla hlavní vedoucí tábora Štěpánka Doubková.

Podle všeho si děti kulaté výročí existence táboru moc užily. „Dokonce i u těch nejmenších se to obešlo bez pláče a většího stýskání. Nikomu se nechtělo ani po třech týdnech domů, což bylo pro nás vedoucí obrovskou odměnou. Letošní celotáborovou hru připravila Lucie Adámková a téma bylo Harry Potter. Děti si zahrály famfrpál, hledaly viteály a zničily lorda Voldemorta. Dobro opět zvítězilo nad zlem,“ upozornila s úsměvem Doubková.

Jednotlivé hry provázela dějová linka celého příběhu, kterou dětem propojovali vedoucí krátkými hranými divadelními představeními, u kterých nechyběla kouzla a zaklínadla včetně mnohých efektů. „Navíc divadla pro děti v rámci CTH jsou na našem táboře již každoročním pravidlem a dětem se moc líbí,“ doplnila vedoucí.

Táborníky potrápilo počasí

Koronavirus se v táboře nevyskytl, o menší trable se ale postaraly deště. „Žádný problém s covidem ani ničím jiným jsme naštěstí nemuseli řešit. Pouze nás potrápilo trochu počasí, které nám mnohdy proměnilo tábor v bahenní lázně. Ale i s tím jsme si poradili a maminky to doma s pračkami určitě zvládnou,“ konstatuje Doubková.

„Chtěla bych poděkovat všem rodičům za důvěru nám vloženou a hlavně všem vedoucím a veškerému personálu za jejich vynaložené úsilí, které vedlo k úspěšnému zvládnutí celého tábora. Vedoucí vše dělali z vlastní dobroty a v rámci svých dovolených, nebyli nikterak odměněni, za což jim všem patří veliký dík,“ doplnila hlavní vedoucí.