l„Dnes je extrémní vedro, takže jsme ze soutěže vypustili ty nejtěžší disciplíny. I tak budou mít družstva soutěž hodně náročnou," uvedl k Žloukovickému brodění starosta Sboru dobrovolných hasičů Žloukovice František Lemon s tím, že zřejmě kvůli velkému vedru některá soutěžní družstva na soutěž nepřijela.

„Letos přijelo málo družstev. Je jich jen jedenáct. Čtyři družstva žen a sedm mužstev mužů. Myslím, že ostatní to velké horko od soutěže odradilo. Máme zde družstva z Broum, Malých Přílep, Chyňavy i Stradonic," dodal František Lemon.
Žloukovické brodění patří k náročnějším hasičským soutěžím.

Celá soutěžní trasa je náročná na fyzické síly a čtyřčlenná družstva se musí porvat s několika úkoly. Po startu přenést hadice a proudnice na určené místo prolezením dvou tunelů, muži zavěsit žebříky, ženy ho pokládají, slanit ze železničního mostu do řeky, jet na raftu, masírovat srdce zraněného, přenést nosítka se zraněným a nosit kbelíky s vodou do od řeky do kopce. V nedělním vedru to pro hasiče bylo ještě náročnější. Mnozí z nich po doběhnutí do cíle, nemohli popadnout dech.

„Bylo to hodně náročné. Vidíte, jak ze mne lije pot," poznamenal jeden ze soutěžících.

Favoritem mužských družstev byli hasiči ze Stradonic. „Pilně jsme trénovali. Vysadili jsme až když začala ta vedra. Když kluci vyhrají zlato, mají slíbený soudek s pivem. Vybrali jsme ty nejlepší hasiče ze sboru a věřím, že do toho dají všechno," uvedl za družstvo ze Stradonic starosta sboru František Votruba.