Aktuálním projektem je cyklus Příběhy neobyčejné energie. Zaječovští se na začátku letošního roku přihlásili do projektu osmi dokumentárních filmů České televize a Nadace ČEZ. „Nejprve mi přišel od Ivety Hochmanové email s informací, že Česká televize dělá konkurz pro lidi, kteří dělají ve svém volném čase něco pro ostatní. Nejdřív jsem nereagoval, dva dny před uzávěrkou jsem ho ale znovu otevřel, vyplnil jsem přihlášku, kde jsem stručně popsal i záměr,“ popisuje za občanské sdružení Zděná Aleš Krajdl.

„Tato přihláška nás katapultovala mezi pětadvacet projektů z pěti set přihlášených, kteří byli pozvaní do České televize na Kavčí hory. Porota vybrala osm projektů. Uspěli jsme, vybrali i nás,“ dodává Aleš Krajdl.

Zaječovští pak od června do září prožili s režisérem Janem Foukalem a jeho filmových štábem osm natáčecích dní. V něm se režisér snažil zachytit výjimečnou snahu a nadšení při záchraně bývalého hostince. Vzniknout zde mají prostory, ve kterých budou trávit čas lidé každého věku. Natáčení dokumentu se odehrávalo v době, kdy Zaječovští budovy pokrývali novou střechou.

Dokument tak získal název Pod střechou. Jeho premiéru v České televizi zhlédli obyvatelé Zaječova s filmových štábem v místním kulturním domě. „Už se těšíme, až se setkání budou konat ve Zděné,“ doplnil Aleš Krajdl, kterého podporuje řada lidí z obce. Patří mezi ně i jeho dědeček Václav Krajdl. Ani on na setkání v kulturním klubu nechyběl.

Dokumentu o záchraně Zděné mohou lidé přidělit hlas. Projekty, které se umístí na prvních třech místech, získají finanční odměnu. I Zděná může získat tolik potřebné prostředky na svou záchranu.

Milníky občanského sdružení Zděná

Prosinec 2012 – Zaječovští zakládají Občanské sdružení Zděná
Březen 2013 – začínají dobrovolnické brigády, prvním krokem je vyvážení sutě, následuje natření a zasklení oken
Červen 2013 (7.6.) – občanské sdružení kupuje Zděnou za 1 korunu
Červenec 2013 – Dny otevřených dveří, vyhlášení veřejné sbírky
Druhá polovina roku 2013 – stavební povolení na rekonstrukci střechy
Leden 2014 – registrace v projektu ČT Příběhy neobyčejné energie
Březen 2014 – převzetí tašek, oprava krovu, vyklizení 1. patra od sutě
Duben 2014 – na valné hromadě Zaječovští představují formu „Bezúročné půjčky na dobu 5 let", díky níž doufají v zaplacení tašek.
Květen 2014 – v celorepublikovém hlasování soutěže veřejných sbírek v roce 2013/14 pořádané portálem PRO PAMÁTKY se umístili na 7. místě – finanční odměna je pět tisíc korun
Červenec 2014 – začíná laťování, uskuteční se první natáčecí dny
Srpen 2014 – vrcholí přípravy na položení krytiny
Září 2014 – pokládání tašek z obou stran postupně, proběhne čtyřdenní natáčecí blok
Listopad – prosinec 2014 – premiéra dokumentu s názvem Pod střechou z cyklu Příběhy neobyčejné energie, pro Zděnou mohou lidé hlasovat až do 6. listopadu zasláním SMS ve tvaru ENERGIE 6 na číslo 906 11 09, cena SMS je 9 korun, vítěze čeká finanční odměna