„Průměrná úspora berounských domácností, které se přidaly do elektronické aukce na ceny energií, bude dosahovat téměř třiceti procent. Jedná se přitom o takřka 3,5 milionu korun," uvedla mluvčí radnice Pavla Švédová.

V Berouně se v první srpnové etapě jednalo o více než 320 domácností. „Velká část domácností bude zapojena do zářijové akce a někteří budou dokonce i v říjnové. Je to kvůli stálému doplňování údajů a podkladů, neboť od druhé 
poloviny sběru dat se zájem občanů o aukci v Berouně zvýšil o sto procent," uvedla Linda Fialová ze společnosti 
e-CENTRE. Podle ní muselo být několik domácností z aukce vyřazeno. „Staly se případy, kdy se lidé mylně domnívali, že mají smlouvu se stávajícím dodavatelem na dobu neurčitou. Nakonec se ukázalo, že podepsali dodatek, podle kterého jim smluvní vztah skončí až za několik let," vysvětlila Fialová.

Nyní informaci o celkové průměrné úspoře obdrží jednotlivé berounské domácnosti, a to jakmile se na sídlo společnosti dostanou smlouvy od vítězných dodavatelů. „Kolik konkrétně ušetří, to se ovšem jednotlivé domácnosti dozví při podpisu smlouvy, ke kterému budou vyzváni," uvedla Pavla Švédová.
Všechny smlouvy budou 
k dispozici k podpisu pouze 
v Městském informačním centru na Husově náměstí. Kontaktní místo bude opět otevřeno v pondělí a ve středu, a to poslední zářijový 
a první říjnový týden, tedy 
23. , 25. a 30. září a 2. října vždy od 14 do 18 hodin.