Co pro vás těchto pět let znamená?

Rozhodně to nebyly jednoduché roky. Především začátky nebyly snadné. Při rozjezdu jsme byli jen dva s mou kolegyní Olgou Dolejšovou. Nabírali jsme například personál, za den jsme měli třeba čtyřicet pohovorů. Museli jsme dát dohromady zaměstnance a rozjet chod. Těší mě, že 12 zaměstnanců je s námi od začátku celých pět let. Což je z šedesáti zaměstnanců dobrý počet a jsme stabilní tým.

Očividně vám právě na zaměstnancích moc záleží.
To určitě, bez nich by to totiž nešlo. To bychom mohli vymýšlet vzdušné zámky, ale v praxi bychom nic z toho nemohli vytvořit.

Jste vlastně mladý domov seniorů, přesto neustále přicházíte s nějakými novinkami. Můžete některé z nich připomenout?
Tak třeba jsme v průběhu zmíněných pěti let otevřeli zookoutek, zprovoznili jsme domov se zvláštním režimem, letos jsme zvětšili společenskou místnost. Máme také nově reminiscenční místnost, kde máme například nábytek po paní Talichové, která v našem domově také žila.

Ale určitě máte i nějaké plány do budoucna?
Pořád nám visí ve vzduchu park generací, který bychom rádi vytvořili 
v prostoru parku pod domovem seniorů. Projekt máme hotový, nyní vše závisí na penězích.

Můžete park generací trochu přiblížit?
Plánujeme v něm jak hřiště pro děti, tak jakési hřiště pro dospělé, především seniory. Chceme 
v něm instalovat prvky pro rozhýbání těla a rehabilitaci. Dnes jsou takové parky velmi moderní a mají smysl. Využívat by ho mohli nejen senioři z našeho domova, ale široká veřejnost.

Je pravda, že váš domov otevřenost velmi preferuje. Jaké s tím máte zkušenosti?
Spolupracujeme například s Muzeem Českého krasu, které v prostorách našeho domova pořádá různé výstavy. Zveme veřejnost také na nejrůznější akce, které pořádáme. Ať už jsou to besedy, vystoupení, nebo třeba křty knížek. Veřejnost zveme i na Vzdělávání bez bariér, při kterém spolupracujeme s berounskými středními školami.

Jak si za pět let veřejnost zvykla, že u vás má dveře otevřené?
Našli si k nám cestu a nacházejí si ji i noví příchozí. Jsme rádi. Oblíbená je i naše kavárna dříve narozených u recepce. Využívají ji třeba lidé, kteří jdou na hřbitov, přijdou k nám na kávu a dort, a pak jdou zase dál. Stává se z toho pěkný kolorit.

Otevřenost vašeho domova má určitě i pozitivní vliv na vaše klienty.
To určitě, nejsou v žádném uzavřeném prostoru. Chodí k nám lidé nejrůznějších generací a pro život v domově je to velmi pozitivní.