Neprůjezdné ulice v Berouně a zdlouhavé objížďky přivádějí mnohé řidiče při průjezdu městem doslova k šílenství. Výstavba kanalizace za〜sáhla už velkou část Berouna a uzavřením ulic U Archivu a Na Dražkách zkomplikovala řidičům nájezd na dálnici. Mnozí nechtějí absolvovat zdlouhavou objízdnou trasu vedenou přes centrum Berouna, Wagnerovo náměstí a Jung〜〜manovu ulici a cestu si zkracují přes chodník do zákazu vjezdu ulicí Na Tarase. Během patnácti minut si touto ulicí zkrátí cestu i deset řidičů.

„Ze spodní části nesmí přes chodník do ulice Na Tarase vjet žádné auto. Ve výjimečném případě jen záchranka. Ulicí je průjezd zakázán. V její spodní části je i odpovídající značení, které nemohou řidiči přehlédnout. Z horní části ve směru od hospody U Kropáčů smějí do ulice vjet pouze lidé, kteří zde bydlí,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Beroun Jaroslav Adášek. Podle něho vede řidiče k porušování silničního zákona pohodlnost a lenost.

Na některé hříšníky si posvítila už i městská policie. „Při průběžných kontrolách jsme už pokutovali několik řidičů, kteří se ulicí Na Tarase snažili zákazem vjezdu projet. Finanční postihy byly v rozsahu pěti stovek až tisícikoruny. Ze zákona jim ale můžeme uložit pokutu až do výše dvou tisíc korun. Kromě pokuty dostanou i jeden trestný bod,“ uvedl vedoucí Městské policie Beroun Pavel Novák.