Na několik zajímavých investičních projektů se město Beroun chystá zažádat o dotace z evropských strukturálních fondů. Tyto peníze budou použity například na pokračování v budování cyklostezek a také na výstavbu dopravního terminálu. V plánu je i projekt Českých drah Živá nádraží, který by měl obsahovat záchytné parkoviště a autobusové nádraží, dále plocha na in-line bruslení a skate park. Z případných dotací chce úřad rovněž platit revitalizace několika veřejných prostranství uprostřed města. Investiční projekty by se měly realizovat v programovacím období 2007 až 2013.

Beroun připravuje také rozsáhlý neinvestiční projekt týkající se vzdělávání úředníků městského úřadu a projekt na turistický web i propagaci kulturních a společenských akcí. Prostředky z Evropské unie budou dále použity na ekologické projekty.

Při získávání peněz z evropských fondů pomůže městu Beroun euromanažer. „Ten bude sídlit v budově berounského městského úřadu a jeho hlavní náplní bude pomáhat starostům obcí Berounska i Hořovicka se získáním evropských dotací. Dále zprostředkuje informace o možnostech získávání finančních prostředků z regionálního operačního programu nejen pro obce, ale i pro mikroregiony, podnikatelské subjekty či veřejnost,“ sdělila tisková mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.