Impulsem, proč se do projektu pustit, byl pro radnici požadavek školy vycházející z nedostatečné kapacity stávajícího krytého sportoviště.

„Nová tělocvična bude situována mezi stávající spojovací chodbu jednotlivých pavilonů školy a venkovním běžeckým oválem v místě současného volejbalového hřiště. Nabídne klasickou výuku tělesné výchovy a prostor pro míčové sporty, jako jsou volejbal, nohejbal nebo badminton a košíková na zmenšené ploše,“ upřesnil místostarosta Berouna Dušan Tomčo.

Jaroslav Frolík se svojí dcerou Lenkou Hlaváčkovou při návštěvě berounské radnice
Berounský rodák Jaroslav Frolík oslavil 90 let. Jeho receptem je sport a poezie

Předmětem diskusí se stal právě omezený prostor basketbalového hřiště. Podle vedení města jsou ale možnosti plochy, kde bude tělocvična stát, výrazně limitující. „V rámci reálných možností v areálu školy bylo dosaženo maxima ve využití prostoru celého areálu,“ vysvětlil místostarosta.

Nová tělocvična bude klasickou stavbou, odpovídající veškerým bezpečnostním a kvalitativním standardům.

Střecha s fotovoltaickými panely

Počítá se rovněž s podporou obnovitelného zdroje elektrické energie. „Objekt bude podřízen prostorovému řešení a potřebám školy s ohledem na ekonomiku provozu. Na střeše je navíc počítáno s instalací fotovoltaických panelů,“ potvrdil Tomčo.

Původní záměr, že by nová tělocvična sloužila i veřejnosti, zatím není posvěcen. Příčinou je zamítavé stanovisko společnosti VAK Beroun kvůli nutnému navýšení kapacity vody pro areál školy.

Branický most v Praze.
Středočeši bojují za rychlejší opravy Branického mostu. Zřejmě marně

„Do budoucna se ale s využitím pro veřejnost počítá. Ovšem všechny naše základní školy nabízejí své prostory veřejnosti, včetně tělocvičen. Samozřejmě hlavně v časech mimo školní výuku,“ připomněl místostarosta.

Stavba má začít o prázdninách

Stavební náklady na novou tělocvičnu se vyšplhají na 55 milionů korun. S financováním by měla pomoci dotace od Národní sportovní agentury ve výši 20 milionů korun. Město už má stavební povolení a stavět by se mělo začít v červenci.