Svědčí o tom poloprázdné volební místnosti a znuděné obličeje volebních komisařů.

„Čekali jsme to, že účast bude slabá. Ta je vždycky při druhém kole senátních voleb. U nás navíc postoupili dva pravicoví kandidáti. Je otázkou, zda se levicoví voliči nechají přesvědčit a půjdou jednomu z nich dát hlas. Podle dosavadní účasti to tak ale nevypadá," svěřila se Berounskému deníku paní Martina, členka jedné z berounských volebních komisí.

Čekání na voliče charakterizovalo téměř všechny volební okrsky, kam redaktoři Berounského deníku včera zamířili. Přesto se několik voličů objevilo už krátce po zahájení voleb. „Málem jsem na to zapomněla, ale slyšela jsem ráno sousedku, jak o tom mluví. Jinak o volbách nevím, letáky vyhazuji rovnou do koše. Myslela jsem, že už jsme odvolili senátora minulý týden," svěřila se nám volička Helena Žatecká.

Aby byl senátor vybrán již minulý týden při prvním kole, musel by získat nad 50% hlasů. To se ale nestalo, a tak nyní do druhého kola postoupili dva nejúspěšnější kandidáti z prvního kola. Těmi se stali dosavadní senátor Jiří Oberfalzer (ODS) a Bohumil Stibal (ANO).

Tentokrát voliči nedostali volební lístky do schránek. Ty si vyzvednou až ve volební místnosti. V sobotu senátní volby pokračují od 8 do 14 hodin.