Berounskou nemocnici objevil vlastně až kvůli své dlouhodobě nemocné manželce. „Nemocnice projevila nevídanou vstřícnost a nabídla nám dosud málo poznané možnosti, jak se o ni profesionálně postarat. Pro naši rodinu to byl šťastný okamžik," neskrývá radost Josef Laufer.

Svoji ženu od května loňského roku v nemocnici denně navštěvuje a jak sám tvrdí, poskytují jí tu hlavně psychickou oporu. Rád se proto po operaci endoprotézy pravého kolene nechal ve zdejším rehabilitačním centru také sám hospitalizovat.

„Rehabilitaci v tomto ústavu jsem prožil díky vysoké profesionalitě všech lékařů, sester, rehabilitačních pracovníků a celého personálu jako procházku růžovou zahradou. Zároveň jsem mohl denně navštěvovat ženu. Jsem rád, že i v jejím případě dochází k určitému progresu. Je to také možná i odpověď na to, jak jsem tu trávil volný čas," dodal Josef Laufer.

Se svojí ženou si prý podle svých vlastních slov vytvořili v nemocnici něco jako svůj druhý domov.

„I když jsem už opět v pracovním procesu, do Berouna stále dojíždím, abych dorehabilitoval svou endoprotézu a dělal ženě společnost," sdělil autor hudebního hitu s názvem Sbohem, lásko, já jedu dál.

Nechybělo ale mnoho a místo skládání textů, zpívání a hraní se mohl z Laufera stát doktor. Této profesi se totiž věnoval jeho otec.

„Pamatuji si, že když jsem byl prvňáčkem v Anglii, tak mě maminka vzala do kostela, zřejmě katolického, a tenkrát mi učaroval kněz, který kázal a nikdo ani nedutal. Dlouho jsem pak myslel na to, že bych chtěl být kazatelem a všichni by naslouchali. V padesátých letech, kdy jsem už začal přemýšlet o tom, že bych šel v otcových šlépějích, jsem narazil na bolševický termín, že nejsem dělnického původu, a že se musím takovým kádrem stát právě já. Tak jsem se vyučil v Tesle ve Vrchlabí," přiblížil svůj životní příběh Josef Laufer.

Rehabilitační centrum patří k nejlepším svého typu

Není ale jedinou známou osobností, která služby berounské nemocnice využívá. Mezi pravidelné pacientky patří třeba i Hana Hegerová, legendární zpěvačka a herečka a nekorunovaná královna československého šansonu.

Rehabilitační centrum patří k nejlepším svého typu, a to nejen v České republice. Tým kvalifikovaných zdravotnických pracovníků v čele s primářem Ondřejem Horáčkem zde poskytuje včasnou léčebnou rehabilitaci jak ambulantním, tak i hospitalizovaným pacientům. K dispozici jsou tu jednolůžkové až třílůžkové pokoje, vybavené moderními polohovacími lůžky, s vlastním sociálním zařízením, televizorem a wi-fi připojením.

Kromě klasické rehabilitace by se v nejbližších letech měla berounská nemocnice specializovat také na péči o duševní zdraví. Stavba nové budovy s psychiatrickou klinikou si ovšem podle slov majitele nemocnice Sotiriose Zavalianise vyžádá sumu kolem miliardy korun.