Zájmy dětí se však mění a modernizací musí podléhat i zájmové vzdělávání. „Je tedy nutné stále zjišťovat, o co budou mít účastníci zájem a na tyto trendy zajistit kvalifikované pedagogy,“ řekla ředitelka.

Letošní novinkou jsou kroužky jako malý myslivec, záchranář, ale i tradiční řemesla, vedle toho například robotika, ale i paličkování a sebeobrana. „V současné chvíli se již zaplnili kroužky jako malý youtuber, parkour, street workout. Velký zájem je i o keramiku, montessori pracovny, plastikového modeláře, fotokroužek a různé taneční aktivity,“ podotkla Petra Zavadilová.

Mezi dlouhodobě nejoblíbenější a nejvíce navštěvované kroužky patří keramiky a chemické kroužky. „Na velkém vzestupu jsou kroužky pohybové a výtvarné,“ uvedla Petra Zavadilová. To je ale pouze špička ledovce: pro školní rok 2019/2020 nabízí DDM Beroun přes 70 zájmových útvarů.

Je ale nějaká zájmová oblast, které by se vedení domu dětí a mládeže chtělo věnovat, ale nejsou pro to podmínky? „Zájmová oblast, která u nás zatím nemá velké prostory, je vše okolo přírody, ale již jsme od našeho zřizovatele Středočeského kraje získali budovu, kterou chceme pro tyto účely zrekonstruovat,“ odpověděla ředitelka.