Před lety v opilosti zabil při dopravní nehodě člověka. Byl následně amnestován prezidentem, přesto zřejmě jeho patálie kvůli pití nekončí.

Protože byl několikrát v uplynulých měsících ve své kladenské ordinaci na udání vyšetřován policií, kdy mu bylo naměřeno v dechu vždy alespoň minimální množství alkoholu, byl mu úředně vysloven zákaz činnosti a uložena pokuta.

Kvůli opakovaným lékařovým žádostem o přezkoumání případu a několika odvoláním, se záležitost ale vlekla dlouhé měsíce. Nesměl ordinovat, vydělávat peníze ale zároveň platil personál. Doktor Dupač počítá statisícové ztráty a je trvale přesvědčen, že se stal obětí úřednické a lékařské mafie.

Za pomoci svého právního zástupce zatím pokaždé prokázal svoji nevinu tím, že úředníci jednali neoprávněně. I když by se po mnoha peripetiích mohlo zdát, že doktor má pravdu, v době, kdy měl stále vysloven zákaz lékařské praxe, v ordinaci byl.

Zákaz platil do 26. srpna letošního roku. Na udání ho tam opět navštívila policie. Lékař odmítl provést dechovou zkoušku, stejně jako se podrobit odběru krve. Doktor zarytě tvrdí, že ten den se pouze v ordinaci zastavil pro dokumenty
a lidi neléčil.

„Pacienta ošetřovaly sestry. Nechtěl jsem dýchat, měl jsem bolavý zub a spěchal na ošetření,“ sdělil Kladenskému deníku doktor Dupač. Na jedné straně zarytě tvrdí, že měsíce nepije alkohol neboť užívá antabus (podpůrná léčba pro abstinující alkoholiky), na druhé ale nepopírá, že si po obědě dá občas malé pivo.

Policie jeho případ dál prošetřuje a ze srpnové návštěvy v jeho ordinaci vyvodila důsledky. „Bylo zjištěno, že se jedná o přestupek a věc byla postoupena kladenskému magistrátu,“ uvedla mluvčí policie Michaela Nováková.

Na základě těchto informací bude proto ze strany radnice v nejbližších dnech pravděpodobně zahájeno další správní řízení, které by opět mohlo vést k pokutě a zákazu činnosti lékařovy praxe.