Za projektem elektrokol stojí firma Nextbike, která tyto služby provozuje mezinárodně. Ta, společně s nadací Tipsport, má zájem tento druh dopravy ve městě realizovat. Projekt by přitom Beroun neměl, krom umístění samotných stanic, nijak zatížit. 

O údržbu bicyklů se bude starat zmíněná společnost Nextbike, která bude kola nejen servisovat, ale i distribuovat do jednotlivých stanic, a to proto, aby byly všechny řádně pokryty.

Potěšující zprávou je cena této služby, která by prvních patnáct minut měla být zcela zdarma. Další půl hodina pak přijde přibližně na 20 korun.

Celá služba je přitom velmi jednoduchá: občan si půjčí kolo z dobíjecího stojanu, dojede kam potřebuje a kolo následně odloží do nejbližšího z nich.

Dobíjecích stanic by mělo vzniknout patnáct, přičemž v Berouně jich má vyrůst hned deset. Umístění těchto stanic by mělo být na strategických místech, jako například na vlakovém nádraží, dále v centru města, v berounské nemocnici a na sídlištích, přičemž město podle slov místostarosty Dušana Tomči zvažuje jejich umístění i na Zdejcině a Jarovu.

Možnost vyzkoušet si tato kola by měli mít obyvatelé Berouna už letos v létě. „Chceme, aby si tuto službu mohli Berouňáci vyzkoušet a sami posoudili, jak často by chtěli tuto variantu využívat,“ vysvětlil Tomčo.