Šárka Endrlová

Vítězem voleb se stali Nezávislí Berouňáci s šesti mandáty. O jedno křeslo zastupitele si oproti posledním volbám dokonce polepšili. Své osobní vítězství může slavit sama Šárka Endrlová, dosavadní starostka a lídr kandidátky. V komunálních volbách v roce 2010 se do zastupitelstva dostala z posledního postupového místa. Z první příčky ji tehdy „přeskákali" čtyři její spolukandidáti. V letošních volbách se ukázalo, že už ji lidé přijali „za svou". S 1866 křížky dokonce obsadila první místo v preferenčních hlasech za Beroun. Jak moc ji tedy vítězství těší?

„Z výsledků mám velkou radost, ale i obavy zároveň. Pro nás jako Nezávislé Berouňáky je to úspěch, ale zastupitelstvo bude rozdrobené," reagovala na počty dalších mandátů Šárka Endrlová. „Snad všichni dokáží svléknout stranické dresy a budou pracovat ve prospěch města," dodala.

Sama prý věřila ve větší úspěch ČSSD, která nakonec získala jen tři mandáty. Stejně jako ANO 2011, což Šárku Endrlovou podle jejích slov překvapilo.
A jak se rozběhla povolební vyjednávání? „Všechno si zatím skládám v hlavě. Chci se se všemi setkat. I když, pokud mám mluvit za sebe, je jedna strana, se kterou se sejít nechci. Jejich předvolební kampaň překročila etickou míru," přiznala Šárka Endrlová s tím, že se snaží nyní vše vnímat v rovině pracovního vztahu.

„Zastupitelstvo by mělo být schopno pracovat jako celek. Ať mají všichni možnost se projevit, například v kontrolních orgánech města," dodala Šárka Endrlová. Vzápětí ale ještě doplnila: „Koho si pustím nejblíž, to si budu pečlivě vybírat."

Ivan Kůs

Ivan Kůs není výsledkem berounské ČSSD nadšený. „Myslím si, že voliči to měli složité vzhledem k počtu kandidátek. A to se projevilo na výsledku. Vyhraněnost některých kampaní přihrály hlasy jiným subjektům," vysvětluje si výsledek voleb v Berouně Ivan Kůs.

Do zastupitelstva se dostali lidé i z nižších míst kandidátky. Lidé jim dali tzv. preferenční hlasy. To je příklad i ČSSD, kdy mandát dostali společně s Ivanem Kůsem ještě Zdeněk Trejbal, původně na 4. místě, a Dagmar Pěničková z 6 místa kandidátky. „Lidé si uvědomují, co za jednotlivými lidmi je za práci," konstatoval Ivan Kůs.

Ve volbách ho nejvíce překvapilo, že KSČM obhájilo 2 mandáty a jeden z nich má teprve 38 Josef Pavlis. „Zklamán jsem účastí ve volbách, čekal jsem, že přijde více lidí," dodal Ivan Kůs.

Kristýna Zelienková

Shodně tři mandáty stejně jako ČSSD má i hnutí ANO 2011. A i jejich voliči křížkovali. První dvě místa kandidátky je nezaujala a do zastupitelstva tak posílají Kristýnu Zelienkovou, Emila Šnaidaufa a Michala Mišinu. „Volby nesplnily moje očekávání. Osobně jsem ale ráda, že mohu dohlížet na chod radnice," reagovala Kristýna Zelienková na fakt, že voliči hnutí ANO 2011 poslali do zastupitelstva ji, ačkoli na kandidátce obsadila 4 místo. Celkový výsledek hnutí ANO 2011 v Berouně přičítá špatné volbě lídra kandidátky. Pozitivně na volbách v Berouně naopak hodnotí vykřížkování Tomáše Havla na 1. místo kandidátky SZ a Beroun sobě.

Soňa Chalupová

Vítězem komunálních voleb v roce 2010 byla ODS se šesti mandáty. Nyní má dvě křesla. Do jednoho z nich se posadí Soňa Chalupová, která vedla místní kandidátku. „Když jsem sečetla pravicové hlasy, je to stejné jako před 4 lety. Jen se roztříštily mezi více stran," tvrdí Soňa Chalupová.

Jak jsou oni připraveni na povolební vyjednávání? „Budeme jednat se všemi demokratickými stranami. Vše bude záležet na dalších krocích," dodala Soňa Chalupová.

Patrik Brodan

„Děkuji všem za podporu," uvedl Patrik Brodan, který s TOP 09 obhájil dva mandáty z minulých voleb. Ačkoli řada lidí čekala lepší výsledek strany, která se nyní podílela na vedení města, podle slov Patrika Brodana TOPka doplatila na rozdrobenost stran.

„Zklamal mě i nezájem voličů," přiznal Patrik Brodan, který očekával větší volební účast v komunálních volbách. V Berouně přitom dorazilo jen necelých 35 procent obyvatel.

Stejně jako zástupci dalších stran, ani on nechce prozradit, jakým konkrétním směrem se povolební jednání ubírají. „Vše je zatím v běhu," uvedl jen.
Ve volbách ho nejvíce překvapila ztráta ČSSD. „Pozitivně hodnotím fakt, že do zastupitelstva nepřijdou lidé, kteří s Berounem nemají co dělat," uzavřel Brodan.