Příznivci motorismu si už za pár dní přijdou na své. Už tuto sobotu se totiž koná v okolí obcí Zadní Třebaň – Svinaře vzpomínkový závod na Aloise Janků, který zemřel 31. března letošního roku. Po jeho smrti a následném zániku Auto Rally Klubu Hořovice jeho bývalí členové a příznivci přešli do klubu Waltter Motorsport Rokycany. „Pod jeho hlavičkou pořádáme Erzetka Cup 2007 věnovaný památce dlouholetého ředitele hořovického klubu Aloise Janků. Je to první závod letošního roku , který se na počest Aloise Janků pojede,“ informoval Tomáš Holubář z pořádajícího klubu.

Jedná se o akci pro širokou motoristickou veřejnost, kde se na startu objeví přibližně šedesát posádek z amatérské rallye. Nebudou zde chybět vozy historické ani soudobé závodní speciály. Pojede se celkem šest průjezdů, a to třikrát v jednom směru a třikrát ve směru opačném, přičemž délka jednoho měřeného úseku je zhruba sedm kilometrů. Vzhledem k tomu, že trať je velice náročná a technická, nebude zde nouze o atraktivní momenty a také průjezdy ,,dveřmi napřed“, které všichni diváci určitě ocení. Oficiální start bude v 9.30 hodin na servisním parkovišti v Hodyni, kde odpoledne bude i cíl rallye. Stále probíhají jednání s předními českými jezdci rallye, aby se diváci měli opravdu na co dívat a spatřili i ukázky soudobé závodní techniky v rukou opravdových mistrů volantu. V jednání je i účast v dřívějších dobách prioritního jezdce s historickým vozem, aby nám všem předvedl své umění a jak se jezdilo dříve, což určitě nezapomněl. Zajímavý bude i start další soutěžácké legendy, a to Milana Blahouta se svojí legendární Ladou 2107. Navíc před samotným startovním polem se budou po trati prohánět téměř závodní vozy, ale v sériovém provedení.

Prostě jednoduše řečeno, bude se na co dívat. Pořadatelé srdečně zvou všechny diváky a doufají, že přijdou všechny podpořit a společně zavzpomínat na dlouholetého pořadatele amatérských závodů v rallye Aloise Janků, na jehož památku je tento závod uspořádán.

Více informací, mapy závodu, kompletní program a další podrobnosti naleznou zájemci na internetové adrese http://wmr.tym.cz.

Informace pro motoristy

Omezení při závodu se týká následujících lokalit:
Zadní Třebaň: všechny nemovitosti ležící u silnice vedoucí do Litně a do Svinař
Svinaře – osada Lhotka (Bílý Kámen): lokalita bude přístupná pouze od silnice III/11517 mezi Litní a Zadní Třebaní
Objízdná trasa: Zadní Třebaň – Řevnice – Svinaře – Hodyně – Hatě – Skuhrov – Leč – Lhotka