Lidé sem začali nosit věci, které sami nevyužijí a mohou být užitečné ostatním. „Pokud dar není akutně potřeba například v azylovém domě, stává se zbožím v obchodě. Věci získáváme zdarma, a tak je nabízíme za nízké ceny. Dobré dílo nabízí především oblečení, knihy, dětské hry a boty, ale sortiment se každý den rozrůstá podle toho, jaké dary lidé přinesou,“ uvedla mluvčí berounské Farní charity Jitka Papežová s tím, že za první měsíc prodeje dosáhl obchod tržby 24 tisíckorun.

Další benefiční obchod Farní charity funguje již přes rok v Hořovicích. Ten měl za červen tržbu přes 13 tisíc korun. Systém benefičních obchodů je nastaven co nejekonomičtěji, ale z celkové tržby je potřeba nejprve zaplatit nájemné prostoru.

V obchodě prodávají ženy, na jejichž zaměstnání charita získala dotaci, anebo neplacení dobrovolníci, a tak se zajištěním chodu již neplynou další výdaje. Položky na prodej jsou získávány zdarma a vybavení prodejen bylo také zajištěno darem. Po odečtení nájemného, za červen částka 29 142,- Kč je ziskem, který jde celý na sociální účely.