V hustém pátečním provozu na dálnici D5 zmateně pobíhal pes. Schylovalo se ke srážce, které řidič nemohl zabránit. Rána a pes zůstal ležet na vozovce. Naštěstí nehodu přežil.

Na místo vyjeli králodvorští hasiči a zraněnou fenku křížence německého ovčáka odvezli k loděnické starostce Erně Šimrové.

„Nehoda se stala na katastru naší obce, a tak fenku hasiči přivezli k nám. Je to úžasně hodný pes. Na to, že byla zraněná, se chovala neuvěřitelně klidně,“ popisuje první dojmy ze setkání se zraněnou fenkou Erna Šimrová. Klidná povaha fence zachránila život. „Kdyby nezůstala po nehodě ležet, ale opět začala pobíhat mezi auty, už by tu nebyla,“ dodala pohnutým hlasem loděnická starostka.

Fenka ve zbídačeném stavu ležela na obecním úřadu a jedno bylo všem jasné. Potřebuje urychleně odbornou pomoc. „Zavolali jsem do psího útulku Bouchalka na Kladensku. Evženie Sychrovská si pro psa urychleně přijela a odvezla ho k veterináři,“ popsala další sled událostí Erna Šimrová.
Veterinář zjistil, že fenka utrpěla slabé zranění na hlavě. Daleko vážnější byl stav její levé přední tlapy. „Fenka jí má nyní v dlaze, ale podle lékařů by měla být noha v pořádku. Léčení ale potrvá ještě několik týdnů,“ sdělila Berounskému deníku Evženie Sychrovská, která fenku dočasně ubytovala ve svém psím útulku.

Nyní ale před všemi, kteří spojili svůj osud s nebohou fenou, stojí další dilema. Co s ní bude, až se jí za pár týdnů tlapka uzdraví? „Určitě si zaslouží péči hodných lidí. Pro svoji mírnou povahu si ji každý určitě hned oblíbí,“ říká Erna Šimrová. Případní zájemci mohou kontaktovat útulek Bouchalka nebo se obrátit na Berounský deník.