Hlavní hvězdou letošního ročníku byla skupina Kabát.

Rozlehlá louka pod hradem Točník, kde byl letošní festival zahájen, byla po oba dny zaplněná stany a lidmi na dekách. Letošnímu ročníku přálo i počasí, a tak museli být spokojení i majitelé stánků s občerstvením, protože pivo doslova teklo proudem.

Letošní festival se odehrává ve znamení sedmistého výročí narození českého krále a císaře Svaté říše římské Karla IV., a tak kapely vystupují na místech, kde tento největší český panovník zanechal své nesmazatelné stopy.

„Letos je to náš třetí ročník. Přijeli jsme včera a noc strávili na louce. Návštěva festivalu je pro nás každoročně úžasným zážitkem. Máme rádi písničky kapely No Name a večer se těšíme na Kabáty," uvedl k festivalu Ivan Pražák ze Zaječova.

Program letošního festivalu Hrady byl na Točníku opět nadupadný známými kapelami a zpěváky. Jeho návštěvníci si během dvou dnů poslechli vystoupení skupiny Desmod, Monkey Business, Divokej Bill, Nebe, Kabát, Pražský výběr, RajvoSa Prag Band, Mňága a Žďorp, Rytmus & Vladimír 518, No Name, Xindl X, Poletíme?, Rybičky 48, UDG, Vypsaná fixa a další.

Novinkou festivalu je velká prázdninová soutěž s tématikou Karla IV. a také fotosoutěž o nejlepší fotky z festivalu.