Beroun/ Centrum Berouna patřilo v tomto týdnu opět štábu filmařů. Pro obyvatele města nejsou zákazové značky, které upozorňují na uvolnění parkovacích ploch z důvodů natáčení, nic neobvyklého. Beroun je pro režiséry velice oblíbenou lokalitou.

A tak nikoho příliš nepřekvapilo, když se krátce po poledni začal berounským náměstím rozléhat zvučný hlas.

„Chci to tady tím směrem, aby tam bylo hodně těch reflexů! Kde je produkce? Není? Tak ale přesně ve 14 hodin začínáme!“ Režisér Jiří Adamec natáčí v těchto dnech v Berouně další řadu úspěšného seriálu Pojišťovna štěstí. A protože ve 14 hodin se opravdu začalo, v okolí Pražské brány tak mohli kolemjdoucí potkat kromě režiséra Adamce i populárního herce Petra Nárožného nebo idol dívčích srdcí Vojtu Kotka či elegantního Miroslava Etzlera.
Pojišťovna štěstí se v Berouně natáčí již od začátku a přinesla do městské pokladny několik desítek tisíc korun. „Natáčení filmů, seriálů, ale i reklam v Berouně znamenaná pro berounskou pokladnu zisk. Za krátkodobé využití města například pro reklamu zaplatí několik tisíc, u větších projektů se jedná o částku v řádech několika set tisíc korun,“ uvedl místostarosta Tomáš Havel a vyvrátil tak domněnky některých lidí, podle kterých město od filmařů nic neinkasuje a jde mu jen o prestiž.

Ale ani ta není zanedbatelná. Kromě několika reklam například na jeden z peněžních ústavů nebo na mobilního operátora mohli lidé vidět scenérie z Berouna a blízkého okolí i v seriálu Nemocnice na kraji města nebo v oblíbených Snowboarďácích, kde hlavní hrdinové odjížděli na hory z berounského autobusového nádraží. Dalším lákadlem je i lom Alkazar, který si oblíbili především zahraniční produkce. Vznikly zde kultovní filmy jako zde Van Helsink, Tenkrát na východě s Jackie Chanem nebo nedávno dokončený Tristan a Izolda. „Nikde se neprezentujeme, filmaři si nás vyhledávají sami,“ dodal Havel.