Nejvyšší finanční podporu na sportovní činnost mládeže v historii Berouna schválilo na letošní rok zastupitelstvo města. Podle berounského starosty Jiřího Bessera je zvyšování příspěvků na sport krok správným směrem. „Určitě je lepší dávat peníze na kulturu a na sport, než na odstraňování graffity a na rozdávání injekčních stříkaček,“ řekl Jiří Besser.


Jedná se o částku 4,9 milionu korun, kterou si mezi sebe rozdělí dvanáct sportovních klubů a organizací. Dalších zhruba 22 milionů korun je určeno na údržbu a opravy městských sportovišť a dětských hřišť včetně zimního stadionu, plaveckého areálu, ale i na výstavbu skateparku či in–line dráhy.
„Ke zkvalitnění sportovní činnosti dětí a mládeže má přispět také mimořádný příspěvek Tělocvičné jednotě Sokol Beroun ve výši 300 tisíc korun na rekonstrukci Tyršova stadionu,“ sdělil starosta Berouna.


Jako každý rok i letos získají nejvyšší příspěvek HC Berounští medvědi a in–line tým IHC Berounští medvědi. Dostanou 2,35 milionu korun. Tato částka je určená nejen na provozní náklady, ale i na reprezentaci města. „Hokej sice dostává třikrát více než fotbal, ale kryje jim to pouze 17 procent ročního rozpočtu. To by si měl každý uvědomit, protože pak je to velký nepoměr,“ vysvětlil Jiří Besser.


Příspěvek navíc za reprezentaci města získají také Basketbalový klub Beroun, HK Berounské lvice, FK Český lev – Union Beroun, TJ KDC Beroun a FK Český lev a TJ Lokomotiva Beroun. Příspěvek na reprezentaci získá i Městský klub branných a technických činností, jehož člen Zdeněk Liehne reprezentoval město i na mezinárodním sportovním poli a získal tituly juniorského mistra Evropy i mistra světa v praktické střelbě.


Letošní rok získá poprvé příspěvek i Sport Eden Beroun na dětskou tenisovou a golfovou akademii, kterou pravidelně navštěvují desítky dětí od šesti let.

Nejvyšší příspěvky na rok 2008:
HC a IHC Berounští medvědi - 2 350 000
TJ Lokomotiva Beroun - 800 000
FK Český lev Beroun – Union Beroun - 700 000
Basketbalový klub Beroun - 400 000
TJ Sokol Beroun - 350 000
Sport Eden Beroun - 100 000