„Pro zachování naší výrobní kapacity jsme nuceni odstavovat již vyrobené vozy po nezbytně nutnou dobu. Nedostatečné kapacity výroby polovodičů mají za následek zpomalení dodávek v mnoha průmyslových odvětvích po celém světě. Rostoucí poptávka po spotřební elektronice na jedné straně a oživující se automobilový trh na straně druhé rovněž od přelomu roku vedly k omezeným dodávkám také v automobilovém průmyslu,“ nastínila důvody, proč se auta převážejí na hradecké letiště, mluvčí kvasinské automobilky Martina Gillichová.

V depu Českomoravské železniční opravny probíhá rekonstrukce Slovenské střely, 21. dubna 2021 v Přerově.
Renovace legendární Slovenské strely finišuje. Dobový interiér nemá chybu

Podle ní do Hradce zamíří na 1800 aut a obnova dodávek potřebných komponentů jen tak nezlepší: „V posledních měsících intenzivně a s úspěchem pracujeme na minimalizaci účinků celosvětového nedostatku polovodičů na výrobu. V současné době však předpokládáme, že dostupnost čipů bude v následujících měsících nadále omezená.“

Automobily se postupně navážejí na plochu pod patronací Leteckých služeb Hradec Králové (LSHK). „Jsem rád, že jsme takto mohli automobilce pomoci, kdy jsme nabídli adekvátní plochu i celkovou ochranu,“ informoval ředitel LSHK Pavel Rind. Pro automobily, které sem začaly najíždět v úterý, navýšily LSHK také ochranku.

Nová Škoda Fabia na délku měří 411 centimetrů
OBRAZEM: Škoda odhalila zbrusu novou Fabii. Je větší a stojí od 329 900 korun

Podle Rinda se do konce týdne objeví na hradeckém „parkovišti“ tisícovka vozů: „Návozy vozů by měly skončit v průběhu příštího týdne. Jak dlouho tu budou stát, však zatím nevíme a vše je otázka, jak se bude vyvíjet situace kolem nedostatku výrobního materiálu automobilky.“ Podle něj se letecký provoz skladováním vozů nikterak neomezí.