Výstava se obvykle koná venku, ale vysoká nemocnost, kdy chyběla až polovina dětí, nakonec vedla k rozhodnutí, že vše proběhne v jednotlivých třídách. „Děti s učitelkami mají vždy nachystaný program a už dlouho předem společně do jarmarku vytvářejí výrobky, které si mohou rodiče odnést, a další část je ukázkou, jak se dětem jejich práce povedly. Je to fajn příležitost k setkání. Máme radost, že nás navštěvuje také spousta bývalých žáků – i čtyři, pět let po tom, co nás opustili,“ řekla ředitelka nižborské školy Ivana Vrbková.

Po vánočním koncertě následovalo i divadlo v podání žáků - herců ze zájmového kroužku English Drama. Děti v angličnitě zahrály pohádku Děvčátko se sirkami v prostorách nové půdní učebny.

Během jarmarku byla možnost si zakoupit i druhé vydání nového školního časopisu, jenž vychází třikrát do roka a se kterým nižborská škola dokázala vyhrát v celostátní soutěži časopisů. Nazvali jej Duhovka a jde o projekt skrze nějž navázali spolupráci s novinářkou a spisovatelkou Janou Poncarovou, jenž má u dětí podpořit čtení a čtenářskou gramotnost. „Vydali jsme první číslo a hned se povedlo, že jsme s ním vyhráli krajské kolo v soutěži Školní časopis roku 2022. A poté děti vyhrály i celostátní klání, a to v kategoriích první stupeň škola také v kategorii obsah,“ poznamenala ředitelka.

Každé číslo vždy vzniká dle tématu, které zadá spisovatelka, a poté jej děti zpracují. „A vítězné práce se posléze v časopise objeví. Takže tvůrci Duhovky jsou samy děti,“ dodala Ivana Vrbková s tím, že aktuální téma se věnuje židovské dívce Věře Kohnové, která zahynula v koncentračním táboře. „Děti budou dopisovat příběh dívky, jak to mohlo být, kdyby nebyla válka. Takže jde o téma společenské a vlastivědné,“ popsala ředitelka.

Na úspěchu časopisu se podílela též jedna z maminek Michaela Strnadová, která se ujala vedení školní redakce.