Ani v pondělí sníh neustal. Po víkendu se ale lidé museli dostat do svých zaměstnání. Ačkoli řada z nich raději nechala auta doma, někteří přece jen sedli za volant.

„Ať mi nikdo netvrdí, že tady jezdili s radlicí. Hlavní tah Berounem prostě není uklizený,“ lamentoval Jiří Skok, který se vydal do Berouna do práce. „Dokonce není ani uklizené berounské parkoviště,“ pokračoval ve stížnostech. A nebyl jediný.

„Silnice jsou rozděleny do tříd a podle toho pořadí se taky uklízejí. Jak je možné, že v neděli dopoledne je neprohrnutá silnice z Berouna do Loděnice a je na ní silný nános rozježděného sněhu a za Loděnicemi od Richtera pokračuje jako mokrá čistá silnice- protože to je jiný okres a tam se asi maká jinak. Jak se vjede na berounskou okresní půdu, tak je to hned na stavu vozovky vidět. Kdepak asi vozidla SUK Králův Dvůr byla,“ ptá se v internetové diskuzi Berounského deníku čtenář Láďa.

„Snažíme se odklízet sníh, co nám síly stačí,“ brání se ředitel berounských technických služeb Jan Dušek. „Zaměstnanci jsou rozdělení na pohotovostní skupiny a pracují nepřetržitě celý víkend a nyní jsou také v terénu. Uklízejí se hlavní tahy,“ zdůraznil Dušek. Jak sám uvedl, sám už od pondělního rána řešil několik telefonických stížností. „Nemůžeme ihned být všude,“ dodal zaměstnanec technických služeb.

Stížnosti řidičů se sypaly i na pracovníky správy a údržby komunikací Středočeského kraje. „Je to věc názoru, někomu se nelíbí silnice na Berounsku, druhý si zase stěžuje na ty kladenské komunikace a Berounsko dává za vzor,“ říká vedoucí provozu Zdeněk Malec.

Jinak měli podle jeho slov situaci pod kontrolou. „Nikde se nevyskytly vážné problémy. Pokud někdy zůstala auta stát, netrvalo to nikdy dlouho a pluh silnici šetřil,“ uvedl Zdeněk Malec. V Hořovicích není kde zaparkovat. „Sněhu neustále přibývá. Je vidět, že chodníky jsou průběžně udržované. Horší je to na parkovištích. Je na nich vysoká vrstva sněhu a navíc auta s pluhem nahrnou hromady sněhu před parkovací místa. Tvoří se zde závěje a je pak těžké s auty vyjet nebo si nějaké místo na parkování najít,“ stěžoval si včera rozhořčený muž z Hořovic.

Krajské silnice zajišťuje Správa a údržba silnic Kladno. Vedlejší komunikace mají na starosti zaměstnanci společnosti AVE CZ. Tato společnost odklízí sníh i z hořovických chodníků a parkovišť. „Parkoviště odklízíme v rámci možností. Pokud na nich stojí auta, není možné z nich odstranit všechen sníh, automobily bychom mohli jinak poškodit. S úklidem můžeme pokračovat při odpoledních a večerních směnách, to když jsou parkoviště prázdná,“ vysvětli za společnost AVE CZ Jiří Kubec.

PETRA LIŠKOVÁ, RADKA KOČOVÁ