Stejně jako v loňském roce, tak i letos měli účastníci pochodu k dispozici několik tras. Z těch nejkratších si mohli vybrat mezi deseti kilometrovou a jedenácti kilometrovou. Jedenáctikilometrovou mohly absolvovat i maminky s kočárkem. Ta kratší měla náročné stoupání z Potoků k Vraní skále. Úplně nejdelší a podle turistů nejkrásnější trasou byla ta, co měřil 38 kilometrů. Ty, co si vybrali 18 a 20 kilometrů dlouhou trasu, vyvezl do Kublova ze Zdic autobus. „K oblíbeným patří také trasa 25 km. Ta vás ze Zdic přivede lesními cestami a pěšinami k rozhledně Máminka a jinými zase zpět do Zdic,“ uvedl Mirek Zálom s tím, že kromě pěších jsou tři trasy také pro cyklisty, kterých ale letos jelo minimum.

Každý ročník pochodu Hájemství zelené absolvují už tradičně nováčci. „Dnes jdeme tento pochod poprvé. Vybrali jsme si středně těžkou trasu. Máme na ni celý den a velkou svačinu,“ poznamenali manželé Nikodýmovi.

První účastníci pochodu vyrazili už brzy ráno po sedmé hodině. Velkou část cesty je provázel déšť. „Nevadí nám. Máme pláštěnky. Jsme na déšť zvyklí, protože chodíme do přírody na procházky velmi často,“ poznamenala Miluška Staňková.