Králův Dvůr/ Výstavba víceúčelové sportovní haly v Králově Dvoře možná skončí u soudu. Představitelům Králova Dvora je už několik týdnů jasné, že firma Formatech investiční akci za 60 milionů korun v termínu do 31. srpna nedokončí. „Na stavbě je několikaměsíční skluz. Byl by zázrak, aby ji firma dokončila včas,“ uvedl místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil.
To, že nebude sportovní hala obyvatelům města v letošním roce k dispozici, ví i starosta města Karel Mencl. „Do poslední chvíle jsem věřil, že se problém s firmou Formatech vyřeší. Spletl jsem se,“ tvrdí nyní starosta Králova Dvora.
Nedodržením termínu dostavby městu hrozí, že bude muset vracet státní dotaci ve výši 30 milionů korun. Hala měla být původně dostavěnu do 31. prosince loňského roku. Firma Formatech se ale s pracemi dostala do velkého skluzu a město muselo žádat ministerstvo financí o prodloužení termínu. Nyní stojí před stejným problémem.
Na posledním veřejném zasedání proto zastupitelé města pověřili starostu Králova Dvora Karla Mencla, aby se spojil s renomovanou právnickou firmou a zjistil, zda má město šanci v případě podání žaloby na Formatech u soudu uspět. Dnes se zastupitelé od právníků dozvědí, s čím může může město v případném sporu s Formatechem uspět.