Králův Dvůr/ Představitelé Králova Dvora už znají jméno firmy, která z Launova torza konečně pro město dostaví víceúčelovou sportovní halu. Na základě výsledků výběrového řízení, do kterého se přihlásily pouze dvě firmy, bylo dokončení nelukrativní zakázky přiděleno pražské společnosti Sefimota.


„Vzhledem k tomu, že cena byla při vyhodnocování nabídek jedním z nejdůležitějších kritérií, doporučila komise přidělit zakázku tomuto uchazeči. Podle podmínek výběrového řízení by hala měla být dokončena do poloviny května příštího roku,“ uvedl starosta Králova Dvora Karel Mencl. Jak dále starosta uvedl, výsledky výběrového řízení vzala rada města na vědomí.


Obyvatelé města a zejména jeho představitelé by se tak za několik měsíců měli konečně dočkat vysněného sportovního areálu. K jeho dostavbě dalo souhlas i ministerstvo financí. To nakonec vyhovělo žádosti králodvorských zastupitelů a městu prodloužilo termín dostavby. Kladným rozhodnutím ministerstva se tak město zbavilo hrozby vracení 30 milionové dotace a velkého penále.


Výsledky výběrového řízení musí ale ještě schválit zastupitelé Králova Dvora na svém čtvrtečním mimořádném veřejném zasedání.
„Nyní je vše v rukou zastupitelů. Záleží, jak se rozhodnou. Původně souhlasili s tím, že dostavba sportovní haly si vyžádá náklady v maximální výši 31,8 milionu korun. Vybraná firma předložila nabídku v hodnotě 32,7 milionu korun,“ informoval místostarosta Králova Dvora Petr Vychodil. Ten uvedl, že jemu samotnému se navýšení nákladů na dostavbu haly nelíbí. „Tím, že nám ministerstvo financí prodloužilo termín pro čerpání státní dotace, je tu reálná šance, že halu dostavíme. V případě, že zastupitelstvo nebude s vybranou firmou souhlasit, budeme muset vyhlásit nové výběrové řízení,“ poznamenal Petr Vychodil.


Tím ale problémy s halou představitelům města nekončí. Její výstavbou a dalším hospodařením města se nyní začala zabývat i policie České republiky. A to na základě stížnosti jednoho občana, kterému se nelíbí, jak to vedení v Králově Dvoře vede. Na policii kvůli tomu starosta Karel Mencl včera strávil několik hodin.