Mezi gratulanty nechyběl ani senátor Jiří Oberfalzer, který převzal nad akcí záštitu.

Vítězka soutěže Hana Potměšilová žije v Mníšku pod Brdy. Svou dobrovolnickou prací ale překračuje hranice regionu. Působí v Nadačním fondu pro podporu zaměstnání osob se zdravotním postižením, který již osm let vede bez nároku na honorář.

„Mezi největší projekty nadačního fondu patří ochranná známka Práce postižených, stáže zdravotně postižených studentů s názvem Start bez překážek a unikátní fundraisingový projekt Srdcerváči. Jen projekt Srdcerváči od roku 2013, kdy se poprvé představil, rozdal téměř 1 milion korun na podporu podnikání a zaměstnávání lidí s postižením a pomohl najít práci více než 700 lidem se zdravotním postižením,“ uvádí medailonek vítězky.

Hana Potměšilová je rozhodně žena na svém místě. Na včerejším slavnostním předávání ceny to potvrdila i ředitelka občanského sdružení Náruč Zuzana Dudáková: „S Hanou Potměšilovou se známe asi čtyři roky. Vzájemně si voláme, když například potřebuji poradit s legislativními záležitostmi, a ona se na mě naopak obrací s otázkami, jak daná věc funguje v praxi,“ uvedla Zuzana Dudáková.

Narazila tak na další činnost Hany Potměšilové. Kromě práce pro nadační fond totiž například spolupracovala na přípravě změn Občanského zákoníku a dalších právních norem týkajících se neziskového sektoru. Aktivně se věnuje zdravotnímu právu.

Hana Potměšilová netuší, kdo ji do ankety Žena regionu nominoval.

Protože nadační fond pomáhá stovkám lidí, mohl to být kdokoliv z nich.

Jedním z těch, kteří ví, jak může Hana Potměšilová a nadační fond konkrétně pomoci, je David Drahomínský, který je na invalidním vozíku. Díky nadačnímu fondu, který se mimo jiné snaží bourat bariéry u zaměstnavatelů, získal práci u jedné z největších českých zdravotních pojišťoven a pracuje u ní dodnes. „Hana Potměšilová je ženou činu. Těch, kteří hodně mluví a slibují, jsem potkal za svůj život hodně. Ale málokdo dotáhne slova k činům,“ sdělil na adresu Hany Potměšilové David Drahomínský.

A nadační fond pomohl i několika lidem přímo v berounském regionu, a to hlavně prostřednictvím projektu Srdcerváči. „Pomohli jsme v Berouně dvěma zdravotně postiženým lidem rozjet jejich podnikání. Jedním z nich je pán, který laseruje na sklo. Nyní po roce se mu daří a musí dokonce některé zakázky odmítat. Proto se nyní snažíme zaměřit na to, aby své podnikání rozšířil a dal tak pracovní příležitost dalším lidem se zdravotním postižením,“ uvedla Hana Potměšilová.

Hana Potměšilová je velmi vitální žena. Kromě své vlastní práce i práce na nadační fond musí zvládnout ještě svou rodinu s dvanáctiletým synem a téměř dvouletou dcerou. A tak i ona musí občas někde relaxovat.

„Nejraději jsem na své zahrádce. Tam si pročistím hlavu a je mi dobře. To mi dodá sílu do další práce,“ dodala Hana Potměšilová.