Celková cena repase dosáhla částky necelých 4,6 milionu korun. Na opravě žebříku se také podílela jedna hořovická firma. „Obě firmy, které se opravou zabývaly, garantují bezproblémový provoz automobilového žebříku na dalších 15 až 20 let,“ poznamenal Milan Provazník.

Automobilový žebřík spolehlivě slouží berounským profesionálním hasičům při výjezdech už od roku 1996. Tedy už dvaadvacet let bez vážnějších závad či nehod. Jedná se tak o nejstarší výjezdový automobil v Berouně.

„Právě jeho spolehlivost a poměrná jednoduchost obsluhy byly spolu s ekonomickým hlediskem hlavními argumenty pro rozhodnutí o celkové opravě nástavby. Vzhledem k časové náročnosti a vzhledem k možnostem financování byla oprava rozložena do dvou etap,“ vysvětlil Milan Provazník.

V září a říjnu roku 2016 proběhla první. Ta zahrnovala montáž nových podpěr, generální opravu podvozkového rámu včetně odpružení a další páce. V listopadu a prosinci letošního roku se provedla druhá fáze repase, která zahrnovala opravu žebříkové sady, kompletní výměnu a doplnění osvětlení sady.

„Na osvětlení sady jsou použita ledková světla. Celkově nové osvětlení jakož i ostatní prvky modernizace nástavby vychází z poznatků a zkušeností obou výše jmenovaných firem, které opravu zajistily a provedly, a které se dlouhodobě zabývají opravami nástaveb výškové techniky pro hasičské sbory v celé Evropě,“ konstatoval Milan Provazník.