Byli zde hasiči z Kublova, Otročiněvsi, Chyňavy, Králova Dvora a další. „Takový zásah je specifický. Musí při něm být určitý počet cisteren, speciální proudnice a jiné. Do deseti kilometrů se vrtulník dokáže plnit vodou sám na dostatečně velkém a hlubokém vodním zdroji, a to za asistence jednotek hasičů s čluny. Pokud je ta vzdálenost větší, je efektivnější mít takové přistávací místo, jako je tady a plnit vrtulník vodou z cisteren, které mu ji dovezou," vysvětlil velitel hořovické stanice berounských profesionálních hasičů Zdeněk Laube.

Celé hasičské cvičení organizačně zajistil velitel berounské stanice profesionálních hasičů Pavel Šimek. „Takové cvičení hasičů, jako máme dnes, děláme pouze jednou do roka. V loňském roce se konalo v Brdech a bylo určeno hasičům v západní části berounského regionu. Hasiči se při něm museli naučit práci pod vrtulníkem. Aby věděli, jakým způsobem se při hasebním zásahu v součinnosti s ním mají chovat," vysvětlil Pavel Šimek s tím, že stejnou situaci už řešili i ve skutečnosti.

„Letos jsme hasili požár vřesoviště v Brdech a tam také zasahoval vrtulník. Při tomto ostrém zásahu všechno výborně fungovalo. Jednotky, které tam pracovaly, už vše perfektně znají. Proto jsme se rozhodli zorganizovat takové cvičení i pro východní část okresu. Aby i tito hasiči věděli, jak se při likvidaci požáru s vrtulníkem chovat. V berounském regionu jsme takové zásahy už také měli," dodal Pavel Šimek.