„Jedná se o druhý ročník Velké ceny Hořovic, která je letos spojena s krajskou soutěží ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Akci připravovaly obě naše hasičské stanice, ale nejvíce práce odvedli hořovičtí hasiči," uvedl k včerejší akci velitel berounských profesionálních hasičů Tomáš Hradil.

Na letiště v Tlustici se sjela soutěžní družstva hasičů z celého Středočeského kraje i okolí.

„Velká cena Hořovic se měla původně konat na začátku června, ale kvůli povodním musela být přesunuta o dva měsíce. Celkem zde máme čtrnáct týmů. Z toho je dvanáct družstev ze Středočeského kraje. Hostem je navíc družstvo Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy," upozornil Tomáš Hradil.

Každé soutěžní družstvo, ve kterém byli čtyři hasiči, mělo svůj vlastní scénář, který simuloval reálnou situaci ze života. Hasiči zraněné osoby vystříhávali z aut a poskytovali jim i první pomoc. Práci hasičů pozorně sledovalo několik rozhodčích a stovky diváků, zejména dětí ze základních a mateřských škol.

„Až vyrostu, chci být hasičem. Mají krásný auta a jejich práce se mi líbí. Rád bych zachraňoval lidi," svěřil se desetiletý Marek Selecký z Hořovic. Vyprošťovací práce sledovali se zájmem i hasiči.

„My jsme přijeli z Mladé Boleslavi. Já soutěžím už patnáct let. Rádi bychom se umístili do třetího místa," přál si Pavel Nechanský.