Na úvodním nástupu soutěžních družstev, skupiny rozhodčích, technické čety, vedení HZS Středočeského kraje, zástupců nymburské radnice a dalších pozvaných hostů, všechny přítomné pozdravil krajský ředitel Miloslav Svatoš, který soutěž také zahájil. Než ale nechal zavelet k rozchodu, předal šesti příslušníkům středočeského sboru medaile za věrnost druhého a třetího stupně.

Kromě čtyřčlenných týmů ze všech devíti územních odborů HZS Středočeského kraje se do letošních bojů zapojila družstva profesionálních hasičů podniků SŽDC Nymburk, AERO Vodochody AEROSPACE, ŠKODA AUTO Mladá Boleslav a také kvarteto HZS hlavního města Prahy.

Také letos byly pro soutěžící připraveny náročné modelové situace, které simulovaly reálné nehody z každodenních zásahů. Avšak bezpečně a efektivně vyprostit ve stanoveném čase zraněnou osobu dalo všem hodně zabrat. Mladoboleslavská automobilka totiž dodala „ke zničení“ zbrusu nové vozy, které mají nejmodernější ochranné konstrukční prvky. Jejich překonávání už zdaleka není na úrovni stříhání starých embéček nebo stodvacítek, které se daly otevřít jako krabička sardinek.

Dost se zapotili i rozhodčí, kteří hodnotili taktiku a techniku zásahu a poskytnutí první předlékařské péče. Ve snaze, aby jim neunikl žádný detail, občas předváděli kolem soutěžích hasičů krkolomné artistické kousky.

Podle jejich verdiktu se nejlépe se svým úkolem vypořádalo družstvo ze stanice Hořovice územního odboru Beroun, které předvedlo dokonalý koncert pro osm rukou a vyprošťovací nástroje. Hořovičtí získali 430 bodů a obhájili své loňské prvenství.

Na závěrečném ceremoniálu dostaly všechny zúčastněné týmy pamětní listy. Družstva na prvních třech místech medaile, poháry a dárkové šeky na nákup sportovního vybavení. Vítězové si opět odvezli do ročního opatrování i putovní pohár.