Stavební práce se dotkly i chodců. Ti musí kvůli rekonstrukci chodníku v Plzeňské ulici využít chodník podél Jungmannovy základní školy.

Investorem je město Beroun. K rekonstrukci Havlíčkovy ulice, která potrvá až do konce prázdnin, přikročilo kvůli bezpečnosti chodců a dětí z uvedené školy.

Po dobu prací je v Tovární a Havlíčkově ulici upraven dopravní režim. Obyvatelé zdejšího panelového domu se do ulice dostanou stejnou stranou jako návštěvníci supermarketu. Musí ale počítat s případnými dopravními omezeními.

„Z tohoto důvodu žádáme obyvatele, provozovatele a majitele obchodů i nemovitostí v této lokalitě, aby věnovali pozornost změnám dopravního značení,“ upozornil starosta Berouna Ivan Kůs.

Ilustrační foto
Máslo zdražilo a stalo se luxusním zbožím

Po ukončení rekonstrukce vznikne v horní části Havlíčkovy ulice několik parkovacích míst a opravovaný chodník se propojí. Tím zanikne křižovatka, která byla u Zábranského kostela. Do Havlíčkovy ulice se tak bude nově vjíždět z Tyršovy ulice a vyjíždět Tovární ulicí. V ulici tak bude opět pouze jednosměrný provoz, ale v opačném směru než dosud. Zákazníci supermarketu tak budou vyjíždět z parkoviště do Tovární ulice.

Součástí úprav bude i vybudování nového přechodu, a to v blízkosti vchodu do školy. Ten bude mít světelnou signalizaci. Stávající dva nebezpečné přechody pro chodce, které jsou v Plzeňské ulici u Zábranského kostela a před zdejším supermarketem, město zruší. V rámci zvýšení bezpečnosti dětí vznikne před základní školou i záliv pro krátkodobé parkovaní při jejich dovážení.

Takzvaná zelená vlna, kterou se už roky město pyšní, je podle řidičů spíše brzdou nežli přínosem.
Beroun řeší problém s dopravou v centru

Město chce vyřešit nejen dopravní situaci, ale i estetickou stránku Havlíčkovy ulice.

„Podél bytových domů jsou betonové nádoby na zeleň, které jsou v současné době zarostlé plevelem. Hledáme řešení, jak tyto nádoby smysluplně využít,“ připomněl starosta Kůs.