Sportbar bude přímo mezi panelovými domy v ulici Na Náhonu, kde si hrají děti

Zlost, bezmoc a rozčarování dávají najevo obyvatelé panelových domů v ulicích Tovární, Tyršova a Na Náhonu. Přímo před očima jim totiž vzniká sportbar. V objektu byl původně obchod s potravinami, který vzal za své kvůli blízkému obchodu Billa a donedávna nebylo jasné, kdo zde bude sídlit. Vlastník objektu, firma CPI GROUP, dal nakonec přednost sportbaru. Řada zdejších obyvatel se s tímto rozhodnutím nechce smířit a svůj nesouhlas dává hlasitě najevo.


„Bydlím v panelovém domě přímo vedle toho objektu, a to, že tady bude herna s automaty, se mi rozhodně nelíbí. Měly by tady být potraviny, na které jsme byli zvyklí,“ myslí si Pavla Naušová, podle které se sportbar přímo mezi panelovými domy nelíbí nikomu. „Hned za objektem je park, kam si chodí hrát děti, takže nechápu, jak to město mohlo dovolit,“ říká Naušová. S tím souhlasí i prodavačka z trafiky vedle objektu. „Bojím se, že to bude nonstop. Do práce chodím už na čtvrtou hodinu, a to budu mít určitě strach. Co se bavím s lidmi, kteří u mě kupují noviny, tak jsou z toho dost rozladění,“ dodává Zdena Brotánková.


A co k celé záležitosti říká vlastník objektu a berounský starosta?

Sportbar, který vzniká v ulici Na Náhonu, je podle starosty Berouna Jiřího Bessera v souladu s městskou vyhláškou. „Za město dává stanovisko odbor regionálního rozvoje, podle kterého sportbar hygienicky vyhovuje. Co se týká samotného objektu, tak se jedná jen o změnu užívání,“ vyjasnil celou záležitost Jiří Besser, podle kterého město takový podnik nemůže zakázat. „Osobně z toho nejsem nadšený, ale kdyby herny nebyly tak hojně navštěvované, tak by nevznikaly nové. Pravda je, že ti, co jsou nejvíce proti takovým podnikům, tak do nich často sami chodí. Osobně taková místa nenavštěvuji a tím je nepodporuji,“ sdělil berounský starosta, podle kterého záleží i na dodržování pravidel a na samotné společnosti. „Jakékoli zakazování je vždy složitá věc,“ uzavřel Jiří Besser.


Podle Michaely Winklerové z komunikační agentury AETNA zastupující majitele objektu se rozhodně nebude jednat o klasickou hernu, ale o sportbar, ve kterém budou nainstalovány mimo jiné obrazovky pro sledování sportovních utkání. „Sportbar bude provozován v souladu s kolaudačním rozhodnutím. Nájemce čeká na nabytí právní moci rozhodnutí o kolaudaci,“ uvedla Michaela Winklerová.


Datum zahájení provozu sportbaru v ulici Na Náhonu zatím není jisté. Místní se však shodují: chodit tam nebudeme.