Jedná se o non-stop hernu, která je spolu s pivnicí v provozu od čtvrtka minulého týdne. „Vůbec se mi to nelíbí. Bojím se, že tady bude hluk a že se tady budou scházet bůhvíjaké živly. Ještě, že mám už dospělé děti, protože bych nechtěla, aby si v blízkosti takového podniku hrály. Nechápu, jak něco takového mohlo město vůbec povolit,“ řekla rozhořčená Jana.

Sportbar se nelíbí ani ředitelce blízké Soukromé střední odborné školy cestovního ruchu Evě Jakubové. „Obávám se, aby podnik nenavštěvovali studenti o volných hodinách a přestávkách. Pro mládež ve věku 15 až 19 let to rozhodně není vhodné a pro nás jako pro školu je to dost nepříjemné. Podnik tohoto typu by měl rozhodně být více vzdálen od školy. Studenty na sportbar určitě upozorníme,“ sdělila Eva Jakubová.

Výtržností se obává také prodavačka z trafiky, která je jen pár metrů od sportbaru. „Chtěla bych tady opět potraviny. Ty byly mnohem lepší. Od čtvrtka se tu zatím nic nestalo, ale samozřejmě mám strach z lidí, kteří odsud půjdou v pohrouženém stavu,“ přiznala Zdeňka Brotánková.

Majitelé sportbaru se však brání. Nechtějí žádné problémy a nový sportbar vnímají jako kulturní vyžití pro zdejší obyvatele. „Chápu, že se najdou lidé, kterým se to nelíbí, ale myslím si, že nový podnik bude pro ně přínosem. Plánujeme zde i zahrádku s vyžitím pro děti, kde budou například trampolíny. Do budoucna bychom zde chtěli i vařit a v létě grilovat,“ uvedl jeden z majitelů Michal Lorenc. Proti výtržnostem mají prý sjednanou bezpečnostní agenturu.
V Berouně je momentálně 32 podniků, kde jsou hrací automaty, a zdá se, že trpělivost nedošla pouze občanům města, ale i jeho vedení. Spolu s vyhláškou, která by zakazovala pití alkoholu na veřejném prostranství se totiž připravuje i vyhláška omezující povolování heren ve městě. „Vyhláška se bude týkat minimálně nerozšiřování počtu heren do budoucna. Těchto podniků je v Berouně už velké množství a některé vytvářejí rizikové prostředí. Úplně nevylučuji ani to, že u obzvlášť problémových heren omezíme jejich provoz,“ slíbil místostarosta Berouna Tomáš Havel.