Zástupce Army muzea Zdice Ivan Herák popsal víkendovou atmosféru oslav. „V ulicích a kempech americké armády zněl swing i motory tanků, ale i letounů," uvedl Ivan Herák s tím, že řada účastníků zpestřila akci dobovým oblečením. Na oslavách nechyběli ani veteráni, kteří osvobozovali Plzeň. Oslavy si také nenechali ujít vnuk a vnučka generála Pattona.

A jak se představilo v Plzni Army muzeum Zdice? „Na výstavišti, které se nachází kousek od centra, jsme postavili dobový kemp U.S.Army," říká Ivan Herák s tím, že zástupci Army muzea se účastnili se svými vozy i velké armádní přehlídky. Její součástí byly dobové vozy, technika naší i americké armády. Zpestřením byl nízký průletem vojenských letounů.

Jak uvádí zástupci Army muzea Zdice, přehlídky na Klatovské třídě se zúčastnilo přes čtyři sta dobových vozů. Zdičtí zde předvedli těžký tahač Diamond. „Jde o jediný funkční vůz v naší republice, je z roku 1943 a je ve velmi dobrém stavu," konstatoval Ivan Herák. Podle něj se letošní oslavy osvobození velmi vydařily.